Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Kaupo Kase: kohalikud teavad omi asju paremini VIIS AASTAT tagasi andis vabariigi valitsus haldusreformi aruteludel signaali, et pärast reformi saavad kohalikud omavalitsused rohkem õigust piirkonna arendamisel kaasa rääkida. Praegu peab kahjuks tõdema, et oluliselt suuremat otsustusõigust neil ei ole. Mõnes valdkonnas on protsessid liikunud lausa vastupidi. Riigiteede arendamise otsused ei sõltu üldse kohalike elanike arvamusest. Riiklike investeeringute otsused tehakse ikka Tallinnas, Pärnus või Tartus, aga mitte Viljandimaa omavalitsustes.
Juhtkiri ⟩ Hundipass passilauale Regionaalpoliitika. Ega rohkem olegi vaja öelda, emotsiooni põhjustab juba üksnes see mõiste. Kes hakkab naerma, kes nutma, kes pingutab püüdlikult midagi rääkida tulevikuperspektiividest, digi-Eestist, viimasest miilist, sotsioökonoomsetest meetmetest ja muust, mis parajasti pähe tuleb, ning natuke mõjutab ka see, milline moodne ja lööv sõna viimasel koolitusel seinale lasti. Sõltub, kes ja kus on, seisukoht oleneb teatavasti suuresti istekohast.
Nädala tõus ⟩ Valla- ja linnajuhtide palk (1) Õigupoolest on see küll veidi pikema aja kui nädala tõus. Esiteks said osas omavalitsustes juhtivate ametnike, aga ka volikogu ja komisjonide liikmete töötasud ja hüvitised otsustatud juba eelmise nädala lõpus. Teiseks tuleb valla- ja linnajuhtide palku jälgida nelja-aastaste tsüklite kaupa, sest üldjuhul vaadatakse need üle kas vahetult enne volikogu laialiminekut või pärast uue ametisse asumist ning sinnapaika need neljaks aastaks jäävad. Et seejärel uuesti päevakorrale tõusta ning kõvasti poleemikat ja paksu pahandust tekitada.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Juhtkiri ⟩ Uueveski kui hea võimalus hakata kaasama Kui Jaak Joala kuju vastu korjatakse 940 allkirja või Uue tänava puude langetamise vastu enam kui 1300, siis kaovad need algatused nagu tilk vett mutiauku. Ei leita, et kuju ei ole rahva seas populaarne, või öeldakse, et Uue tänava puude raiumise vastu on häälekas vähemus. Kui kaasava eelarve hääletusel osaleb 891 inimest, siis avaldab linnavalitsus head meelt selle üle, et inimesed aktiivselt hääletusest osa võtavad ning et kaasav eelarve on endiselt populaarne. Huvitav vastuolu, aga sellel võib peatuda mõni teine kord.
Nädala foto ⟩ Õppustel raske, lahingus kerge Teisipäeval huilgas Viljandis Männimäel sireen, levis suitsu ja kerkisid veejoad – naftabaasi juures korraldatud õppusel andsid päästjad endast parima, et lahendada stsenaariumi järgi keeruline olukord. Stsenaariumi kohaselt tehti mahutite lähedal trimmeriga niitmistöid, üks töötaja hakkas ronima üle torustiku, kuid kukkus koos trimmeriga toru peale ja mahutisse tekkis auk, august purskus välja diislikütus, see voolas trimmeri peale ja süttis põlema.
Nädala päev ⟩ Meestepäev On väga tore, et sel aastal on november tõesti meeste kuuks kujunenud ning väärilist tähelepanu on saanud nii isadepäev kui meestepäev. Suures naiste õiguste eest võitlemise tuhinas kipume ära unustama, et ka mehed on olemas tükkis oma murede ja rõõmudega. Naistele jäävad need mured ja rõõmud kahjuks tihtipeale küll kaugeks, nagu osutab ka Suure-Jaani bussipeatusse ülespandud näitus: naised tikuvad ikka meeste kallal hambaid teritama.
Nädala söögikohad ⟩ Fellin, Ormisson ja Halliste söökla Ega Viljandis Vabaduse platsi servas asuv Fellini kohvik Sakala lugejatele ilmselt tutvustamist vaja. Ka tunnustust on sellele kiiresti legendaarseks saanud toidukohale jagunud kõvasti, sest ta on juba aastaid Viljandi toidukultuuri lippu kõrgel hoidnud. See oli just Fellin, kes 2014. aastal Viljandimaalt esimesena portaali Eesti Maitsed koostatud 50 parima toidukoha nimekirja pääses. Hiljuti valiti Fellin koos Park Hotell Viljandis tegutseva Ormissoniga White Guidi Põhjamaade parimate toidukohtade nimekirja.
Tagasi üles
Back