Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
MUU-UURIJA MORGIS ⟩ Kuuekohaline spaahotell neile, kes enam kunagi tagasi ei tule Olete tähele pannud, kui kergekäeliselt kasutame väljendit «See on küll viimane koht, kus ma olla tahaks»? Peetagu siis silmas pikka kassajärjekorda, kehva teatrietendust või piinlikku seltskonnamängu. Uskuge mind, need on muinasjutumaad võrreldes kohaga, kus te tegelikult olla ei taha, aga kuhu kunagi paratamatult satute. Räägin kohast, mida meditsiinitöötaja nimetab prosektuuriks ning mis lihtsas keeles on surnukuur või morg.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Külaskäik ⟩ Paljude perede ühine emme on ringiga lõpuks kodus tagasi See oli 2003. aasta sügis, kui värskelt emaks saanud Kristel Sass lõi mittetulundusühingu Päikesekillu Perekeskus, et noortel peredel oleks paik, kus aega veeta ja end harida. Õhinapõhiselt käimalükatud ettevõtmine on aastate jooksul elumere lainetel kõvasti loksutada saanud, kuid siiski pinnale jäänud. Vahepeal 14 aastat Viljandist eemal viibinud Sass on nüüd tagasi ja valmis pühendunult kogukonda teenima.
Haneparved hoiavad edelasse, sügisvärvid tungivad aina enam esile Mitmel hommikul õnnestus köögiaknast vaadelda väike-konnakotkaste jahipidamist. Noorlind jälgis huviga, kuidas isaslind, kes talle nähtavasti eeskujuks oli, rohust hiiri noppis. Et need nipid ja lähenemisviisid tuli temalgi selgeks saada, laskus ta pärast pikka vaagimist ja terava pilgu koondamist korduvalt pisiloomade järele. Tore oli näha, et sööstud kandsid vilja. Nüüd on kotkad juba teel lõunasse ja puud kirjumad.
Öises Viljandis piiritust nuusutamas ja püssi laskmas Kui suuremad üldrahvalikud pidustused kõrvale jätta, armastab viljandlane oma õhtud mugavalt kodus teleri ees mööda saata. Nii ongi sedasi, et kui saabub pimedus, uinub ka linn. Möödunud reedel pidid aga õhtusele pissitamisele viidud koerad hirmust saba jalge vahele tõmbama, sest linn kubises helkurvestidega kampadest, kes elavalt arutledes eri suundades tuhisesid. Folk oli möödas, aastavahetus alles ees, riigipöördest polnud nagu ka uudistes juttu olnud …
Muu-uurija ⟩ Kaasaegne kinomaagia. Filmid asuvad serveris ja plaksumais toob leiva lauale Kui Rubiini kino lammutamise järel filminälga jäetud viljandlased 2017. aasta kevadel lõpuks kahe saaliga moodsa kino said, müüdi kõik seansid välja ning mõnuga näkse krõbistavaid vaatajaid vooris helendavate ekraanide eest läbi päevas paar tuhat. Nüüd on esimene vaimustus vaibunud ja ega koroonagi olukorda lihtsamaks tee, kuid Centrumi kino juht Kunnar Viira kinnitab, et Viljandi filmipühamul läheb hästi.
Tagasi üles
Back