109 aastat hiljem ⟩ "Kevade" tegelased tänapäeva Viljandis Oskar Luts kirjutas «Kevade» enam kui saja aasta eest. Hübriidmootoriga linnamaasturi asemel liiguti siis ringi vankriga, mille ette olid rakendatud hobused, ning koolitunnis lõbusa elevuse tekitamiseks tuli meemide saatmise asemel koerakutsikas põuest välja võtta. Ajad on muutunud, kuid inimloomus mitte. Tõenäoliselt lõpetaks Teele praegugi paaris Tootsi, mitte Arnoga. Või mis teie arvate? Proovime igihaljad kirjandustegelased tänapäeva Viljandisse tõstetuna lahti kirjutada.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Pereisa tappis lapsepõlvetuttava ja uputas ta Viljandimaal metsajärve Kui 35-aastane naine 2019. aastal Viljandimaal kodutalust kolme kilomeetri kaugusel kadus, otsis teda nädal aega kogu Eesti avalikkus. Lõpuks leidis juhuslik möödakäija tema surnukeha ühest Mulgimaa paisjärvest kadumiskohast 50 kilomeetrit eemal. Naisel olid käed selja taha kinni seotud ja suur maakivi raskuseks seljakotis. 28-aastane mõrvar Raido selgitati välja kiiresti, ent seniajani pole avalikkus istungi kinniseks kuulutamise tõttu kuulnud asjaoludest, mis pealtnäha korraliku pereisa Raido nii võika tapmiseni viisid.
ERSO keelpillikvarteti lummuses Keelpillikvartetti on peetud klassikalise muusika üheks kõige keerukamaks žanriks – proovikiviks heliloojale, esitajatele ja ka kuulajatele. XVIII sajandi keskel, kui Franz Joseph Haydn seda arendama hakkas, arvati, et see sobib ainult koduseks musitseerimiseks. Kuid nii XIX sajandi romantikud kui XX sajandi modernistid on tõestanud, et keelpillikvartett võib olla tõeline kontserdižanr. Tänapäeva heliloojadki kirjutavad meelsasti sellele koosseisule.
Tagasi üles
Back