Suur lugu
Lavastus emadest jõudis kolmekohalise etendusearvuni (1) Kolmapäeva õhtul käib Ugala lavatagustes ruumides ja koridorides kõva sebimine: lavapoisid veavad mingeid puitkonstruktsioone, kaugelt kostab muusika, telefonid helisevad ning siin-seal võib märgata keskendunud näoga näitlejaid ja muid teatritöötajaid. Elektriline õhkkond on mõistetav: laupäeval esietendub Vanemuise, Ugala ja kultuuriakadeemia suurejooneline ühislavastus «Peer Gynt». Ühes lavataguse ruumi nurgas seisavad aga kergelt määrdunud valged riidest kastid, millele on peale rullitud suur vaip. See on 2017. aasta veebruaris esietendunud Liis Aedmaa lavastuse «Emadepäev» kujundus, mis pannakse üles reede pärastlõunal. Ja ka see reedene etendus on eriline. Nimelt astutakse «Emadepäevaga» publiku ette 100. korda.
Suur lugu
Pildid erilisest kodust ⟩ Pisitütrega pere elab metsaonnis teleri, külmiku ja pesumasinata õnnelikku elu Soomaal jõe kaldal metsas asub küllap kogu riigis ainulaadne nähtamatu kodu, mille olemasolust on aimu vähestel. Väikeses metsaonnis elab siin juba mitu aastat noor pere, Anna ja Indrek Vainu pisitütre Raba Rü-ga. Õige harva eksib siia kutsumata külalisi, kui mitte arvestada metsloomi- ja linde. Mina sain küllakutse mullu suvel, kui tööülesanded meid juhuslikult kokku viisid.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Pühapäeval on Soomaal jõgede päev 29. septembril tähistatakse maailma jõgede päeva ka Soomaal. Põhja-Sakala valla kodulehelt võib lugeda, et pühapäeval on jõgede päeva üritused Soomaa rahvuspargis, Käära talus ja Sandra külas. Kanuumatkal osalejad puhastavad ühe jõelõigu ning kalagiid Jarko Jaadla korraldab Tipus kalapüügi õpitoa. Ta räägib kaladest ja kalapüügist, meisterdab lastega õngesid ja juhendab praktilist õppust Halliste jõe ääres. Tipu looduskoolis on avatud kohvik kella 12–17.
Tagasi üles
Back