Ohtliku ülekäiguraja ette pandi «lamav politseinik»

"Lamava politseiniku" paigaldamine Riia maantee ülekäigurajale

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Töömehed panid reedel Viljandis Riia maanteel tihedalt kasutatava ülekäiguraja ette künnise, mis sunnib autojuhte kiirust maha võtma. Samas kohas hukkus paar aastat tagasi õnnetuses kaks jalakäijat.

Viljandi majandusameti juhi Reevo Maidla kinnitusel ei saa künnise ehitamise põhjust otsida otseselt sellest kahe aasta taha jäävast traagilisest juhtumist. «Meie poole pöördus lähedal asuv lasteaed ja palus seda ülekäigurada ohutumaks muuta,» lausus ta.

Seega oli Maidla sõnul tegu ühe konkreetse palve täitmisega ning eilne tegevus ei tähenda ka seda, et Männimäe Säästumarketi juures asuv ülekäigurada oleks linna kõige liiklusohtlikum koht.

Aja jooksul on kõnealust sebrat tehtud ohutumaks mitmel moel. Sinna on ehitatud ohutussaar ja pandud lisavalgustust, nüüd siis lisati niinimetatud lamav politseinik.

«Aja jooksul muutub inimeste käitumine liikluses ja praegu on üha rohkem levinud arusaamine, et igaüks peab oma ohutuse eest ise seisma,» rääkis Maidla. «Meie eesmärk oli jalakäijate liikumist ohutumaks muuta.» 

Linnavalitsuses oli kaalumisel mõte panna sinna künnise asemel kiirust piirav märk, kuid üsna ruttu jõuti arusaamisele, et märgi eirajaid oleks autojuhtide seas tunduvalt rohkem kui künnisest suure hooga ülesõitjaid. 

    Tagasi üles