Sisukord
Paberleht
Paberleht

Vanaks jäänud rõivastele tahetakse tuua uudsed konteinerid

2 min lugemist
Riidekonteinerite täitumus on suur ja nagu Tartus tehtud pildilt paistab, ei mahu asjad neisse vahel äragi. FOTO: Margus Ansu (Tartu Postimees)

Viljandi jäätmejaamas on kasutuks muutunud rõivaste äraandmisest kallim vaid segaolmejäätmete ja sortimata ehitusprahi äraviimine. Et tavalisse prügikasti rõivaid panna ei tohiks ning vanade rõivaste äraandmise kohti on napilt, tahavad linnavalitsus ja taaskasutusorganisatsioon Humana tuua Viljandisse uudsed rõivakonteinerid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Taaskasutuskaupluste kaudu tuntud abiorganisatsioon Humana ja linnavalitsus on plaanis küll ühel meelel, kuid konteinerite saabumise aeg ja hulk pole veel teada. See sõltub keskkonnainvesteeringute keskuselt saadavast abirahast.

Taaskasutusse minevate kaupadega tegeleva Humana kaupluste infojuht Mari-Helene Kaber ütles, et eeldatavasti peatselt paigaldatavatesse konteineritesse on oodatud riided, jalatsid, aksessuaarid, kodutekstiil ja mänguasjad. Asjad peaksid olema terved ja puhtad. «Need ei tohi kindlasti olla niiskuskahjustusega, hallitavad, haisvad või räbaldunud,» selgitas Kaber. Samuti ei ole konteiner mõeldud elektroonika, raamatute, nõude ja mööbli jaoks.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto