iDeal kampaania

Jüri Lossmanni mälestusjooksul võidutses naistest uue rajarekordiga 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda

Täna Viljandis asetleidnud 29. Jüri Lossmanni mälestusjooksu 6,5-kilomeetrisel distantsil tuli naiste arvestuses võitjaks 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes püstitas uueks naiste rajarekordiks 23.28,4. Meestest oli ülekaalukas võitja Ilja Nikolajev ajaga 21.01,6.

«Mulle sobis tänane ilm väga ja väiksed linnad on jooksmiseks ka väga toredad. Mulle meeldib suurtega koos võistelda,» rääkis Luna-Aleksandra Lagoda, kes natuke rohkem kui kaks aastat tagasi elas koos vanematega Viljandimaal Päidres. Tema järel oli Lossmanni jooksul teine naine Liina Luik ja kolmas naine Minna Kuslap.

Üldvõitjal Ilja Nikolajevil jäi viljandlase Keio Kitse nimel olevast rajarekordist päris palju puudu. Lõpusirgele jäänud ränkraske Trepimägi tema sõnutsi aga raske ei olnud ja seal ta enam eriti ei pingutanud. «Selleks hetkeks olid konkurendid tublisti maha jäänud ning mõistsin, et rajarekordit enam ei tule,» põhjendas ta ning lisas: «Startisin liiga kiiresti ning neljanda ja viienda kilomeetri vahel oli märg rada, kus oli raske joosta.»

Teiseks tuli Mardo Lundver ja kolmas oli Vahur Mäe.

Eriauhinnad olid välja pandud ka vanuseklasside parimatele ning parimatele Viljandimaa jooksjatele. Pärast parimate autasustamist oli kõigi osalejate vahel loosimine.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles