Viljandi noormees kindlustab tulevikku krüptoraha ja valuutaga kaubeldes

Hiiglaslik silt bitcoin’i tähisega on auto katusele kleebitud naljaga pooleks, aga tegelikult ongi Egon Hansberg masina soetanud krüptorahadest saadud tulude eest.

FOTO: Marko Saarm

Egon Hansberg on 23-aastane särasilmne noormees, kelle autole on kleebitud hiiglaslik silt bitcoin’i tähisega. Selle on ta sinna pannud naljaga pooleks, ehkki masin ise ongi soetatud krüptorahadest saadud tulude eest.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Egon Hansberg õppis Vana-Võidu kutsekoolis infotehnoloogiat, paraku see ala ei sobinud talle. Sestap jättis ta kooli pooleli ning läks Soome ehitajaks.

Sealne elu ei osutunud meelakkumiseks, sest firmad ei maksnud tihti palka välja. Viimaks leidis ta usaldusväärse ehitusettevõtja, kelle all oli hea töötada. Samal ajal märkas ta, kuidas sõber teenis 2000-eurose algkapitaliga kuu aja jooksul krüptorahadesse investeerides 100 000 eurot, mille ta seejärel kulda investeeris. «Selline edu pani mind mõtlema ning otsustasin ka proovida. Esimese hooga investeerisin krüptoturgu 2000 eurot,» meenutab Hansberg kahe aasta tagust sündmust.

Tagasi üles