Tartu rattamaratoni võit läks Leetu. Parim viljandlane oli Josten Vaidem

Josten Vaidem

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Täna sõidetud 21. Tartu rattamaratoni pikima, 89-kilomeetrise distantsi võitis leedulane Eimantas Gudiškis (2:35.48). Tulises finišiheitluses saavutas teise koha Caspar Austa ning kolmandana lõpetas võitja kaasmaalane Arnoldas Valiauga (+0.07).

Parima viljandlasena lõpetas esialgsetel andmetel Josten Vaidem kaheteistkümnendana ajaga 2:36:15.

Legendaarne Otepää–Elva trass oli ratturite sõnul viimaste päevade vihmahoogude tõttu natuke märg, aga võrreldes eelmise aastaga siiski tunduvalt kuivem ja kiirem.

Sõit ise kulges vägagi rünnakuterohkelt. Esimesse teeninduspunkti Matule (12,3. kilomeetril) tuli uhkes üksinduses lätlane Dmitrijs Sorokins. Eesti üks paremaid maanteerattureid Mihkel Räim kaotas Sorokinsile viie sekundiga, peagrupp jäi lätlasest 16 sekundi kaugusele.

Kui kümmekond kilomeetrit hiljem oli suur grupp jälle koos, siis Puka teeninduspunktiks 37. kilomeetril olid eest ära saanud Gert Jõeäär ning lõunanaabrite profirattur Maris Bogdanovics. 51. kilomeetriks oli kahe liidri edu juba üle minuti, kuid siis hakkas grupp tööle ning Palu teeninduspunktis (67. kilomeetril) oli vahe sulanud 30 sekundile.

Mõni kilomeeter hiljem olidki jooksikud kinni püütud. Õige pea tuli aga uus rünnak ning eest said ära neli meest: leedulased Gudiškis ja Valiauga ning eestlased Austa ja Steven Kalf.

Lõpu eel aga Kalf kukkus ning võitja selgitasid kaks leedulast ja Austa. Lõpusirgel näitas kiireimat jalga Gudiškis, kellele järgnesid Austa ja Valiauga.

«Plaan oli püsida ees nii pikalt kui võimalik ja oodata õiget hetke. Umbes 20 kilomeetrit enne lõppu ründasime koos Arnoldasega ja saimegi koos kahe eestlasega eest ära. Lõpus juba hoidsin end teadlikult finišispurdiks ja õnneks tuli võit ära,» rääkis Gudiškis.

2004. aastal Tartu rattamaratoni võitnud ja mullu kolmandana lõpetanud Austa ei oodanud enne starti, et täna esikolmikusse jõuab. «Kui ma ausalt ütlen, siis oleksin rahul olnud ka TOP 12ga – siis oleksin ikkagi poodiumile saanud (autasustamisele kutsutakse 12 paremat – toimetus). Oli õnne, et saime leedukatega väga lihtsasti eest ära. Naljaga öeldes vaatasin eile karikat, mille 14 aastat tagasi võitsin. Natuke juba lootsin enne finišit, et äkki tuleb veel üks. Igal juhul kahju, et see võit täna Eestisse ei jäänud,» sõnas Austa.

Naiste konkurentsis võitis teist aastat järjest lätlanna Katrina Jaunslaviete-Kipure, kes üldarvestuses saavutas 98. koha. Talle järgnesid täna Janelle Uibokand ja Kelly Kalm, teatas rattamaratoni pressiteenistus.

    Tagasi üles