Jämejalal sünnib Viljandi haigla õendus-hoolduskodu

Kasutult seisnud hoone saab pärast remonti juurdeehitise.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi haigla kümmekond aastat tühjalt seisnud hoone Jämejalal läbib põhjaliku uuendus­kuuri ja ühes juurdeehitisega avab seal järgmise aasta lõpul uksed õendus-hoolduskodu.

Haigla on plaaninud töö kahes etapis. Praegu on käsil amortiseerunud hoone rekonstrueerimine ning seejärel algab juurdeehitise rajamine. Teiseks etapiks on riigihange veel välja kuulutamata, käib projekteerimine.

Esimese etapi riigihanke võitnud osaühingu Silindia juhataja Toomas Perve ütles, et novembris alanud töö lõpeb tuleva aasta aprillis.

«Tegeleme lammutamisega ja üsna pea alustame siseehitustöid,» lausus ta. «Küsite, kui keeruline see objekt on? Iga vana asja ümbertegemine on keeruline, aga mitte ületamatu ülesanne.»

Perve lisas, et Silindia püüab osaleda ka õendus-hoolduskodu järgmise etapi riigihankel.

Viljandi haigla juhatuse esimees Ülle Lumi rääkis, et kõnealuse projekti eesmärk on laiendada ning arendada hooldusravi- ja hooldusteenust, parandades nende kvaliteeti ja kättesaadavust.

Jämejala kinnistul seisva kahekorruselise hoone rekonstrueerimine ja juurdeehitise rajamine loob 90 voodikohta senise 70 asemel.

Tagasi üles
Back