Noored lõõtsamehed valiti aasta kollektiiviks

Lõõtsavägilased on pärit Karksi-Nuiast.

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts (ERRS) andis Pärnu kontserdimajas tänuüritusel tunnustused valdkonna silmapaistvatele tegijatele. Lõõtsavägilased sai aasta kollektiivi preemia kui 2015. aasta jooksul väga positiivselt silma paistnud noorteansambel.

«Tunnustamise eesmärk on esile tõsta rahvatantsu ja rahvamuusika valdkonda edendanud inimesi,» rääkis ERRS-i juhatuse esimees Kalev Järvela. «Tunnustus on kui tormituulte ajal pilve vahelt korraks välja ilmuv päike, et rõõmu valmistada ja meelde jääda.»
Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembris ning ansamblisse kuuluvad kolm noort muusikut: Andres Eelmaa, Rasmus Kadaja,Tobias Tae. Nendega koos mängib ansambli juhendaja Margus Põldsepp. Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia muusikakoolis. 
ERRS on rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, kes ühendab ja esindab rahvatantsu ja rahvamuusika õpetajaid ning harrastajaid ning arendab valdkonda, esindades enam kui 26 000 rahvatantsija ja 1100 rahvamuusiku huve. (Sakala)
Tagasi üles