Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri. Meie oma Ränimägi

1 min lugemist
FOTO: Sakala

Kümne aastaga Viljandisse tuhat IT-tudengit tuua on ülimalt ambitsioonikas, et mitte öelda utoopilisena kõlav eesmärk. Kuid kui ettevõtja Arno Kütt käis kaks aastat tagasi arvamusliidrite lõunal välja mõtte, et Viljandimaa elu parandamiseks võiks siia luua IT-kõrgkooli, siis küllap arvas toona nii mõnigi, et see on üks neist paljudest ideedest, mis paisatakse õhku, aga mis ei kuku viljakale pinnasele. Ning tänavu mais, kui ideega kaasa tulnud sõlmisid Viiratsi mäel maalilise vaate taustal Viljandi IT-kõrgkooli VICTA loomise kokkuleppe, näis kogu ettevõtmine veel väga algusjärgus olevat. Tegelikult oli selleks ajaks jõutud juba esimese õppekavani ning nagu tänasest lehest võib lugeda, on võimalike õppuritega peetud esimene vestlusvoor. Juba sel sügisel alustatakse kuni 30 tarkvaraarendaja koolitamist.

Tellijale

VICTA taga olevad inimesed on näidanud, et nad ei tee tühje sõnu. Seega tuleb tõsiselt võtta ka nende suurt eesmärki. Seda, et neid saadab edu, peab lootma niikuinii.

Paljud on kuulnud Ühendriikides California osariigis San Francisco lahe kagu- ja lõunakaldal asuvast piirkonnast, mida kutsutakse Silicon Valleyks, meie keeli Ränioruks. Vähemad teavad, et selle hüüdnime võttis seitsmekümnendate algul kasutusele ajakirjanik Don Hoefler, et iseloomustada piirkonda tekkinud infotehnoloogiaettevõtete suurt hulka. Nime ajendiks on asjaolu, et pooljuhtides ja arvutites kasutatakse räni.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto