Seakatku kahtlusest anti teada kohe

SAKALA01:VALMA : VILJANDI, EESTI, 30JAN04 Andrus Jõemaa Seakasvataja Valmas ja Leies. pk/ Foto PEETER KÜMMEL/ SAKALA

FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Paugo talu peremees Andrus Jõemaa andis oma sõnul sigade Aafrika katku kahtlustusest veterinaar- ja toiduametile teada kohe, kui ta pühapäeva õhtul selle oma laudast avastas.

Sündmuskohal praegu viibiv Sakala ajakirjanik Karl-Eduard Salumäe rääkis kella poole kümne paiku täna hommikul seakasvataja Andrus Jõemaaga, kes oli halvast uudisest ilmselgelt ehmunud.

Jõemaa sõnul on võimud andnud talle korralduse oodata järgmist käsku, kuidas edasi toimetada. Praegu on kõik sündmuskohal viibijad äraootaval seisukohal, sõnas ajakirjanik.

Kui mitut siga hukkamine eest ootab, ei tahtnud Jõemaa avalikustada. Kõige loogilisemaks pidas Jõemaa seda, et katk pääses lauta kas inimese või masinatega.

Sündmuskohal viibiv Sakala ajakirjanik lauda uste ees desovanne ei märganud. Katku tabanud laudast hinnanguliselt paarisaja meetri kaugusel asuval taluõuel käib ehitustegevus. Salumäe sõnul viibib seal seitse-kaheksa autot, nende hulgas kaks maastur ning kolm või neli ehitustöölist, kes end ehmatavast uudisest häirida ei lase, vaid ehitusel vaikselt edasi toimetavad.

Tagasi üles