PÕHJA-SAKALA ⟩ Pühapäevase valla valimisbussiga sõitis vaid üks inimene – ajakirjanik

Valimisbuss oli Põhja-Sakala vallas käigus kahel päeval, kuid sõidutada sai vaid kuut inimest pluss üht ajakirjanikku. FOTO: Marko Saarm

Põhja-Sakala valla valimisbussiga, millega oli ühe kandidaadi reklaami pärast nädala alguses segadus tekkinud, sõitis pühapäeval täpselt üks inimene – Sakala ajakirjanik. Eelmisel päeval oli sellega valimas käinud siiski kuus inimest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Buss pidi pühapäeval kell 9.39 oma teekonda alustama Aimlast. Olime fotograafiga kohal kümmekond minutit varem, lootes, et ju keegi ikka sõitma tuleb. Kui kell oli jõudnud sinnamaani, ei olnud ühestki hingelisest kippu ega kõppu. Isegi bussi ei olnud. Helistasin osaühingu Heiki Bussid juhatajale Heiki Hiiemäele, kes ise bussirooli keeras. "Ahhaa, olete seal juba? Jah, ma juba tulen!" kostis vastuseks. Selge, ootame.

Pisikese hilinemisega, kuid siiski üsna pea hakkaski silmapiirilt paistma tume Mercedez-Benzi väikebuss, mille vallavalitsus oli tellinud valijaid jaoskonda sõidutama. Astusin sisse ja tervitasin roolis olevat Heiki Hiiemäed, kes oli bussis üksi. Fotograaf muuseas sõitis meil autoga järel, sest vallavanema kohusetäitja Erki Heinaste oli mind paar päeva tagasi sõbralikult manitsenud, et kui soovime kaasa sõita, peame kindlustama, et keegi meie pärast bussikohast ilma ei jääks.

16.10.2021 20.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto