E, 26.09.2022

Sõudjad selgitasid tuult trotsides Viljandi järvel Eesti paremikku

Priscilla Õmblus
Sõudjad selgitasid tuult trotsides Viljandi järvel Eesti paremikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Naiste paarisaerulisel neljapaadil olid Erli Mat, Gerli Endrekson, Helene Dimitrijev ja Krete Koovit ajaga 7.01,8 väärt hõbedat.
Naiste paarisaerulisel neljapaadil olid Erli Mat, Gerli Endrekson, Helene Dimitrijev ja Krete Koovit ajaga 7.01,8 väärt hõbedat. Foto: Elmo Riig

Läinud nädalavahetusel kogunesid sõudjad Viljandi järvele, et selgitada välja Eesti meistrid, ning keerulistest oludest hoolimata õnnestus viljandlastel võita neli kuldset, kaheksa hõbedast ja kaks pronksist medalit.

Kui laupäeval andis tuul sõudjatele veel armu, siis pühapäeval võis järvel näha valgeid laineharju.

«Oo-jaa, väga tuuline oli! Kohtunikud käisid veel enne võistlust vee peal vaatamas, kas tasub üldse võistlust teha,» rääkis kahe meistritiitli ja kolme hõbedaga kodujärvelt naasnud Krete Koovit.

Nagu ta ütles, polnud ta varem nii keerulistes oludes võistelnudki. «Sellise ilmaga on aga pigem viljandlastel eelis: Viljandi järvel pole peegelsiledat vett just tihti. Näiteks tartlased olid selles mõttes kehvemas seisus. Tartu klubi naistel läks paarisneljase paadi sõidus koguni aer puruks. Veel on ikkagi nii suur jõud.»

Märksõnad
Tagasi üles