Inimhingede inseneri salapärane kelder

Kristjan Kassi raadiosaatjaid täis keldrikamber näeb esmapilgul välja nagu lennujuhtimiskeskus.

FOTO: Üllar Priks

Kristjan Kass on hariduselt psühholoog. Kui inimeste analüüsimine aga juhtme kokku jooksutab, astub ta piiksuvaid masinaid täis punkrisse ning asub ennastunustavalt morsekoode klõbistama ja lõputud nupuridu kruttima. Miks? Sest kõik raadioamatöörid teevad sedasi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kristjan Kassi elamist Viiratsi alevikus pole keeruline leida. Tuleb lihtsalt vaadata, millise eramu ümber kõige vihasemad mastid ja antennid püsti on.

Raadioamatöör viib külalise ilma pikema sissejuhatuseta keldrisse, mis on maast laeni tehnikat täis. Numbrijadasid kuvavad arvutiekraanid, piiksuvad ja sahisevad saatjad-vastuvõtjad, signaalivõimendid, filtrid ning kes teab mis peened masinad veel. Nende ette on sätitud mugav nahast pöördtool, kuhu loo peakangelane maha potsatab, et seletama asuda.

Niisama igavusest mees masinate taga ei passi – tema kirg on raadioamatööride võistlused. Need on eri pikkusega intensiivsed ühendusejahid, kus relvaks võistlejate teravad kõrvad. Kui mõni säärane lahing käimas, tõuseb Kass oma pöördtoolist vaid selleks, et tualetti minna. Ärkvel hoiavad teda hasart ja külm limonaad.

Tagasi üles