Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Vaba mõte. Tõnis-Kevin Jõmmsalu kuhtunud kuulsus

2 min lugemist

​Tänasel kultuuriküljel teleseriaalidest rääkiv Gert Kiiler on elukutseline humorist, kelle karjäär algas (ja jätkub) Liba-Sakala tegemisega. Üks tema mulle meeldejäävamaid libategelasi on juba 15 aastat olnud ajukeenjus Tõnis-Kevin Jõmmsalu, Viljandi rullnokkpäti arhetüüp.

Tellijale

Tõnis-Kevin on praegugi elus, ehkki ma pole kindel, kas täie tervise juures. Põrkab teine aeg-ajalt Liba-Sakala veergudelt läbi ja annab oma väärastunud panuse. Aga midagi pole teha, see Tõnis-Kevin, keda me viimati kohtasime 6. jaanuaril aastale ette vaatavas horoskoobis pisirollis, on kaotanud oma kunagisest mõjust umbes sama palju kui praegune Rolling Stones 1960-ndate lõpuga võrreldes.

Tõnis-Kevin Jõmmsalu tipp, eeltoodud paralleeli jätkates tema «(I Can’t Get No) Satisfaction», ilmus 2002. aasta folgi ajal. Selles kirjeldas ta äraspidist Viljandit, kus valitsevad kultuuriinimesed-märsilohistajad ning ainult neljal päeval aastas peetakse cool’i jõmmipidu, millel voolab longero ja lastakse mõnusat tümmi.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto