Sakala kandideerib kolmele pressipreemiale

Katariina Krjutškova

FOTO: Elmo Riig

Täna õhtul kogunenud Eesti ajalehtede liidu maakonnalehtede žürii valis välja eelmise aasta parimad lood. Sakala on esindatud kõigis kolmes kategoorias ning kandideerib nii parimale uudisele, olemusloole kui arvamusele.
 

Uudise kategooria nominendid on Erik Gamzejev Põhjarannikus 16. septembril ilmunud looga «Näitemäng «Kuidas Kohtla-Järve Solovjovilt raha tagasi küsib»; Katariina Krjutškova Sakalas 16. novembril ilmunud lugudega «Endine Võhma pearaamatupidaja maksis linna rahaga oma arveid» ja «Raamatupidaja lubab raha võimalust mööda tagasi maksta», 22. novembril ilmunud looga «Võhma linnapea: endine pearaamatupidaja maksis linna rahaga kosmeetikafoirma arve» ning 2. detsembril ilmunud looga «Koristage ära see kaamera siit!» ning Urmas Lauri Lääne Elus 24. mail 2017 ilmunud looga «Minister Korb rakendati Haapsalu valimisvankri ette».

Margus Haav

FOTO: Elmo Riig

Arvamuse nominendid on Erik Gamzejev Põhjarannikus 4. oktoobril ilmunud looga «Teadliku valega võimule», Margus Haav Sakalas 28. detsembril ilmunud looga «Reaalsusekontroll ehk Mis on ühist biitlite trummaril ja  Viljandi vallavanemal», Birgit Itse Järva Teatajas 1. augustil ilmunud looga «Kas oma lapse alastust peab kõigile näitama?» ja Aime Jõgi Tartu Postimehes 19. detsembril ilmunud looga «Heategev kuulutus veereb mööda maad otsekui lumepall».

Olemusloo nominendid on Aime Jõgi Tartu Postimehes 2. novembril ilmunud looga «Lõuna-Korea professor maalib Tartust mõtlemapaneva pildi»; Katariina Krjutškova Sakalas 9. novembril ilmunud looga «Eesti rekordkurjategija: ma ei oska varastada» ja 23. novembril ilmunud looga «Eesti rekordkurjategija: kas süsteemi ohver või osav manipulaator»; Anu Viita-Neuhaus Virumaa Teatajas 11. märtsil ilmunud looga «Sinuga on nüüd p…, EIT!» ning Anne Põder Järva Teatajas 23. detsembril ilmunud looga «Lapsed mahuvad vanemate kingadesse, kuid ei taha käia nende jälgedes».

Võitjad avalikustatakse 2. märtsil Tallinnas Õpetajate majas pressipeol. Iga žanrikategooria parim kirjutis saab 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Žürii tööd juhtis EALL-i tegevjuht Mart Raudsaar. Žüriisse kuuluvad Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson, Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk, Lääne Elu peatoimetaja ja pressinõukogu esimees Andrus Karnau ning Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles