NÄDALA ETTEVÕTMINE. Astu või ära astu

FOTO: Elmo Riig

Vahest mäletate oma kooliajastki, kuidas mõni õpetaja ei sallinud silmaotsas, kui keegi istus vahetunnis aknalaual või end vastu seina toetas. Seejuures pinke vanasti kooli koridorides naljalt polnud.

Omaette küsimus on muidugi, miks peaks sirguv inimene, kes enamikus tundides niikuinii istub, ka nende vahepeal kuskil vedelema. Võiks ju liikuda.

Tellijale

Ent stopp! Jälle oli mõne pedagoogi meelest jama. Küllap meenub, et rüblikud, kes koridoris lätsu mängisid või muidu marutasid, said samuti pragada: «Ei jookse!» Paljude koolide õu on aga seniajani selline, nagu ta on. Liiati on talvel napi vahetunni jooksul õue silgata üksjagu tülikas.

Õnneks tundub, et ajad, mil koolis ei tohtinud pausi ajal istuda ega astuda, hakkavad ümber saama. Vähemalt Viljandi Jakobsoni koolis sel nädalal korraldatud tantsuvahetunnid lubavad niisuguse järelduse teha. Eriti rõõmustav on see, et ettevõtmise taga on kooli õpilasesindus. Ka nii-öelda ise käe külge panemine, selmet oodata, millal keegi teine midagi teeb, on praeguse aja märk.

Tagasi üles