iDeal kampaania

Viljandi plaanib koostööd õpilasfirmadega

Õpilasfirma SAO. Pildil (vasakult) Stefan Airapetjan, Joosep Pill ja Ott Martens. ELMO RIIG/SAKALA

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Viljandi linnavalitsus kavatseb tuleval aastal linna külaliste kingikottidesse hakata panema Viljandi gümnaasiumi õpilasfirmade tooteid. Linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull möönis pärast kohtumist ettevõtlike noortega, kes koolitöö kõrvalt väikestviisi ettevõtlusega tegelevad, et koostööst saab kindlasti asja. 
Tellijale
«Kohtusin kuue õpilasfirmaga, kes kõik kenasti esitlused tegid ja me tahame nende kõigiga koostööd teha, et linnavalitsusse tulevad külalised saaksid endaga kaasa viia just mõne noore inimese väljamõeldud toote,» rääkis Kull. «Näiteks õpilasfirma Renyl valmistab vanadest vinüülplaatidest seinakelli, lõigates sealjuures välja erinevaid kujundeid. Ühe sellise kella tegemiseks kulub ligikaudu viis tundi. Siis on noored tüdrukud, kes hakkasid ise tootma koorivaid kehakreeme. Samuti on purkidesse pandud tarkusterad ja astroloogiaga seotud informatsioonisedelid.»
Kull lisas, et muljet avaldav on seltskond noormehi, kes valmistavad geelküünlaid ja pakendavad need romantilistesse karpidesse, ning hapraid neidusid, kes teevad nöörtehnikas seinakaunistusi.
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles