iDeal kampaania

Sotsid loodavad võitu kaitsta erakonna juhita

Neli aastat tagasi sepistasid just Helmen Kütt ja Sven Mikser sotsidele siinses piirkonnas võidu. Nüüd peab Helmen Kütt esikoha kaitsmisega toime tulema.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Neli aastat tagasi valimised Viljandi- ja Järvamaal võitnud sotsiaaldemokraadid ei too enam siin kandideerima oma partei esimeest Sven Mikserit ning esinumbri rolli peab võtma minister Helmen Kütt. Eelmistel valimistel kogus Sven Mikser siin piirkonnas kõige rohkem hääli, aga seekord kandideerib ta Harju- ja Raplamaal, kus astub üles enamus parteijuhte.

Tellijale

Praegu sotsiaalkaitseministrina töötav Helmen Kütt kogus neli aastat tagasi ligi 1700 häält, mis oli erakonna teine tulemus. Sven Mikser võttis aga samal ajal 7400 häält. Kõik Viljandi- ja Järvamaal kandideerivad sotsiaaldemokraadid on siinse piirkonna elanikud. Üle-eestiliselt on neist kõige tuntum ehk televisiooni vahendusel tuntuks saanud Liina Raud.

«Eesmärk kaitsta eelmise korra võitu on ülimalt keeruline, aga mitte võimatu,» arvas erakonna kohaliku nimekirja viies number, aga üle-eestilises tabelis kõrge 11. positsiooni saanud Viljandi volikogu esimees Randel Länts. «Põnev saab olema. Ma ei taha sugugi üle- ega alahinnata külalisesinejate rolli, aga kui meie oma ära teeme, siis peaks edu tulema. Neljal suurel erakonnal on siin igal juhul võrdne stardipositsioon.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles