Vibusportlased võistlesid Abjas

Naistest oli sportvibu laskmises 1116 silmaga võidukas Laura Nurmsalu.
Naistest oli sportvibu laskmises 1116 silmaga võidukas Laura Nurmsalu. Foto: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval peeti Abja gümnaasiumi staadionil vibulaskjate mõõduvõtt «Mulgi Cup».

Arvestust peeti vaid täiskasvanute klassis, ent sellest hoolimata tegi kaasa noorigi. Platsilaskmise formaadis peetud mõõduvõtul oli sportvibudel harjutuseks FITA-1 ja plokkvibudel 2 x 50 meetrit.

Meestest võitis sportvibu Taavo Allik 1228 silmaga. 1195 silmaga tuli teiseks Tanel Kaasik ja 1189 silmaga kolmandaks Taavi Ennemuist. Samad laskurid jagasid omavahel ka kõigi eri distantside võiduga kaasnenud auhinnad.

Naistest oli sportvibu laskmises 1116 silmaga võidukas Laura Nurmsalu, kes kogus ka kolm distantsivõitu. Liis Varik leppis 1090 silma ja teise kohaga ning kolmanda tulemuse, 1037 silma tegi Eva Lank.

Üllatuslikult saavutas 60 meetri distantsil parima tulemuse kahe nädala eest Eesti noorteklassi meistriks tulnud Maris Tetsmann, kogudes 283 silma.

Plokkvibus võitis veteranide esindaja Aleksander Kisikonen, teine oli Indrek Võhumõõk ja kolmas Marko Tetsmann.