Päästeamet kutsub inimesi üles hakkama lõkkevalvuriks

Päästeamet kutsub kodanikke üles ka sel aastal lõkkevalvuriks hakkama.

FOTO: Elmo Riig

Päästeamet kutsub inimesi üles hakkama jaanilõkete juures lõkkevalvuriks, kelle ülesanne on jälgida ohutut tuletegemist.

Päästeameti kommunikatsiooniosakonna nõuniku Silver Kuusiku saadetud pressiteates kirjutatakse, et jaanipäeval tuleb silmas pidada kõiki tuleohutusnõudeid ning selle eest saab hoolitseda lõkkevalvur.

"Jaanilõkke valvuri ülesanne on kanda hoolt selle eest, et lõke oleks tehtud ohutult ja tule tegemisel järgitaks tuleohutusnõudeid. Lõkkevalvur hoiab silma peal ka sellel, et jaanipäevalised järgiksid ohutusnõudeid ning kui tähistamine lõpeb, kustutab valvur ka lõkke," selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Sandra Tammiksaar. "Kuna tänavu teevad inimesed jaanilõkkeid ilmselt tavapärasest rohkem ka koduaias, suvilas ja maakodude juures, tasub olla eriti hoolas ja tähelepanelik, et tuli ei väljuks kontrolli alt. Kindlasti peab arvestama tuule suuna ja tugevusega ning tuleb hoolitseda selle eest, et lõkkeaseme ümbruses ei oleks süttivat materjali," lisas ta.

Oma ohutu jaanituli registreeri aadressil jaanituli.geoape.com ning kõikide registreerunud lõkkevalvurite vahel läheb loosi peaauhinnana kvaliteetne söegrill ja lisaauhindadena kolm tulekustutit. Lõkkevalvuri kampaania on kolmandat aastat, mullu registreerus lõkkevalvuriks 437 inimest.

Tagasi üles