Viljandi raekoja ajalugu sai kaante vahele

Margus Haav
, reporter
Copy
Heiki Raudla (paremal) andis oma raamatu «Raekojas läbi aegade» esmaeksemplari Viljandi linnapeale Madis Timpsonile.
Heiki Raudla (paremal) andis oma raamatu «Raekojas läbi aegade» esmaeksemplari Viljandi linnapeale Madis Timpsonile. Foto: Elmo Riig

Ajaloohuvilise Heiki Raudla sulest ilmus raamat «Raekojas läbi aegade», mis jutustab loo 736-aastase Viljandi juhtimisest läbi aegade. 472 leheküljel avaneb linna lugu selle valitsejate ja juhtide kaudu muinasajast tänapäevani.

Raudla sõnul on Viljandis toimunud olulisemad asjad olnud ühel või teisel viisil alati raekoja ja linnavõimuga seotud. «Minu jaoks oli suurim rõõm leida seni teadmata asju ja panna kokku linnavõimu ajaloo tervikpilt,» ütles ta ning tõi välja ühe seni teadmata kurioosse seiga linna ajaloost. «Üks markantsemaid lugusid, mille raamatut koostades teada sain, oli see, et 1955. aastal valiti linna täitevkomitee esimeheks Hilda Arsenjeva, kes aga ei asunudki ametisse, sest ei saanud soovitud korterit. Samas oli ta formaalselt ametikohal mitu kuud.»

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul pakub kõnealune raamat palju avastamisrõõmu ka linna ajalooga hästi kursis olevatele inimestele. «Ei ole palju nii pika ja kireva ajalooga linnu nagu Viljandi ja ajaloohuvilisi nagu Heiki Raudla, kes oma kodukoha minevikku nii põhjalikult uurinud oleks,» nentis ta pressiteate vahendusel.

Raamat valmis Viljandi linnavalitsuse tellimusel ja linnapea sõnul tunti sellisest teosest pikka aega puudust. «Linna külalised ja ka viljandlased ise tunnevad raekoja ja siin töötanud inimeste vastu suurt huvi. Seetõttu oli meil ka täiesti praktiline vajadus teose järele, mis aitaks neid lugusid jutustada, ning aeg oli sellise raamatu jaoks igati küps,» lausus ta.

5. mail anti raamatu esmaeksemplar Viljandi raekojas linnavalitsusele. Ametlik esitlus tuleb pärast üleriigilise eriolukorra lõppu. Raamatut trükiti 800 eksemplari.

Tagasi üles