Soe pressib peale ja vaheapeal tekkida jõudnud jää sulab.

FOTO: Elmo Riig

Olenevalt asukohast on juba täna, teisipäeval, õhutemperatuur olnud kas all- või ülalpool nulli. Kolmapäeval aga peaks kõikjale soe saabuma, loota on kuni seitset plusskraadi.

Keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakonna asejuhataja Külli Loodla ütles, et teisipäeva hommikul oli kõige külmem Kuusikul. Sealne ilmajaam mõõtis varahommikul kella nelja ja viie vahel 10,5 kraadi külma. See on ühtlasi selle sügistalve senine külmarekord.

Viljandi tänane miinimum sündis tund aega hiljem, kui õhutemperatuur langes 4,3 pügalat alla nulli.

Riigi ilmateenistuse kodulehel oleva nädala prognoosi andmeil pöördub kolmapäeva öösel õhuvool läände ja üle Eesti kandub madalrõhulohk ühes soojema ja niiskema õhuga. Sajab lörtsi ja vihma, algul võib tulla ka lund. Õhutemperatuur kerkib päeval kuni seitsme kraadini.

Umbes sama soe ilm vältab vähemasti laupäevani, kusjuures kõige soojem on reedel ja laupäeval, kuni kaheksa kraadi. Vahelduva eduga sajab vihma, öösel ja hommikul ka lörtsi. Ühtlasi puhub tugev tuul, mis võib kohati tormiseks paisuda.

Venelaste veebileht Gismeteo lubab Viljandi kanti kõige rohkem seitse kraadi ja seda just laupäevaks. Ameerika ilmamudelil põhinev Weather Online pakub samuti kuni seitset kraadi reedeks ja laupäevaks. Norrakate Yr prognoosib reedeks ja laupäevaks Viljandi piirkonda kuni kuus kraadi.