Paala järves võib jälle muretult ujuda

Selline ilus vaatepilt avanes Paala järvele täna ennelõunal.

FOTO: Gerthrud Grents

16. augustil ilmunud Sakala artiklis oli kirjas, et bakter rikkus suve lõpuks Paala järve suplusvee. Nüüd teatas G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja, et Viljandi linnavalitsus tellis uued veeproovid ja need näitavad, et enterokoki tase on taas normi piires. See tähendab, et bakter enam suplejaid ei ohusta. Analüüsi tulemused kooskõlastati terviseametiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rannas lehvib roheline lipp. Reedel käis rannavalvur veetemperatuuri mõõtmas ja sai tulemuseks 18 kraadi, mis samuti lubab välja panna rohelise lipu.

Varem ilmunud artiklis oli kirjas, et enterokokibakterite hulk ületas inimesele sobilikku piirnormi kaks korda. Terviseameti Lõuna regionaalosakonna vaneminspektor Kaja Laursoo selgitas ühtlasi, et soole enterokokid ja kolibakterid on levinud bakterid, kes elavad inimese soolestikus. «Et need võivad elada lühikest aega ka väliskeskkonnas, on nad head indikaatorid vees fekaalse reostuse määramiseks,» ütles ta. «Mida suurem on nende sisaldus vees, seda suurem on tõenäosus, et vees võib olla ka tõvestavaid mikroorganisme. Sellist vett pole soovitatav alla neelata, rohkem on ohustatud just nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed. Võib tekkida kõhulahtisus.»

Tagasi üles