Viljandi asub taas kaasavat eelarvet tegema

Kaasava eelarvega on saanud uueks Uueveski trepid.

FOTO: Marko Saarm

Septembris saab alguse järjekordne Viljandi kaasava eelarve menetlus. 30 000 euro üle otsustamine antakse linlaste kätte juba kuuendat korda.

Linnavalitsuse lähetatud pressiteate järgi oodatakse 4. septembril kell 17 kõiki huvilis Viljandi raekotta, kus on kaasava eelarve infotund ning saab esitada küsimusi.

Ideid hakatakse vastu võtma 9. septembril ning see kestab 10. oktoobrini. Peale seda vaatavad linnavalitsuse spetsialistid laekunud ideed üle ning suunavad kõik reeglitele vastavad ettepanekud rahvahääletusele, mis kestab 11.–25. novembrini. Nii ideede esitamine kui ka hääletus leiavad aset portaalis volis.ee nagu ka varasematel aastatel. Kellel pole interneti kasutamise võimalust, saab ideid paberil esitada ja isikut tõendava dokumendi alusel hääletada Viljandi raekojas.

Hääletuse võidab idee, mis kogub kõige rohkem hääli. Elluviidav idee peab saama vähemalt 200 toetushäält.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on kaasava eelarve rakendamine end Viljandis õigustanud. «Usun, et just tänu kaasavale eelarvele on viljandlased hakanud palju paremini mõistma, mis maksab ühe või teise asja ehitamine ja korrastamine. Viljandi investeeringute eelarve on piiratud, kuid sellest hoolimata leiame igal aastal võimaluse 30 000 eurole rahvahääletuse korras sobilik kasutus leida,» rääkis linnapea.

Eelmistel aastatel on kaasava eelarve hääletuse võitnud Uueveski oru treppide taastamine ja sealse jalgtee ehitus, Paala järve ranna korrastamine, Lastepargi mänguväljakute ehitus ning Paala järve ülemise osa korrastustööd.

Viljandi kaasava eelarve kohta võib rohkem infot leida aadressidel www.viljandi.ee/kaasav ja volis.ee.

Tagasi üles