Cleveroni akadeemia tudengid hakkavad arendama isejuhtivat autot

Robootikatarkvara arendust õpetava Cleveroni Akadeemia tudengid hakkavad praktikana arendama maailmas ainulaadset isejuhtivat robotkullerit.

FOTO: Cleveroni Akadeemia

Robootikatarkvara arendust õpetava Cleveroni akadeemia tudengid hakkavad praktikana arendama maailmas ainulaadset isejuhtivat robotkullerit. Akadeemiaga liitub ka Milrem Roboticsi teadus- ja arendusdirektor, Tartu ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kooli lähetatud pressiteate kohaselt on sügisel tööd alustava Cleveroni akadeemia programmis akadeemiline kõrgharidus tugevalt läbi põimitud praktilise õppega. "Alustame väiksemast hobielektroonika programmeerimisest, robootikakomplektidest ja lõpetame päris isejuhtiva autoga, mille eesmärk on vedada pakke ning millesse juht ei istu," täpsustas Cleveroni iseliikuvate robotite tiimi juht Mart Roht. Tudengid saavad praktika läbimiseks eraldi pikaajalise projektiülesande: kolme aastaga tuleb Cleveroni mentorite toel luua meeskonnaga isesõitev robotkuller.

Cleveroni akadeemiaga ühineb ka Milrem Roboticsi teadus- ja arendusdirektor ning Tartu ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma, kelle rolliks jääb tudengite toetamine ning nõustamine. "Haridus on ühiskonna selgroog ning löön alati hea meelega kaasa sellistes projektides, mis annab võimaluse nutikaid noori arendada ja inspireerida," kommenteeris Noorma.

Tagasi üles