Raad kutsub viljandlasi arengukava üle arutama

Kuhu ja kuidas peaks Viljandi arenema? Linn tahab seda rahvalt teada.

FOTO: Elmo Riig

Täna, 2. aprillil kell 18 algab Jakobsoni koolis esimene kolmest rahvakohtumisest, millel linlased saavad sõna võtta Viljandi arengustrateegia, arengukava ja eelarvestrateegia üle.

Nagu teatas linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Johan-Kristjan Konovalov, on teine rahvakohtumine kavas 3. aprillil Paalalinna kooli sööklas ja kolmas kohtumine 9. aprillil Kesklinna kooli suures majas. Algusaeg on samuti kell 18.

Arengukava koostamist juhtiva linnavolikogu liikme, eelarve- ja arengukomisjoni esimehe Helmut Hallemaa sõnul on kogu protsessi õnnestumiseks tähtis viljandlaste kaasalöömine. 

«Kui tahame tagada Viljandile tasakaalustatud arengu, on oluline, et võimalikult paljud siin elavad inimesed plaanide tegemises kaasa lööksid. Ootame viljandlasi kaasa rääkima ja mõtlema, kuidas muuta meie linna kodusemaks ja paremaks elamise ja töötamise kohaks,» ütles Hallemaa pressiteate vahendusel.

Viljandi linnapea Madis Timpson lisas, et häid mõtteid ei tohiks jätta enda teada, vaid neid tuleks jagada arengukava koostajatega. 

«Usun, et viljandlastel on palju ideid, kuidas meie kodulinna veelgi paremaks muuta. Julgustan kõiki rahvakohtumistel osalema ja linna arengus kaasa mõtlema,» ütles linnapea. 

Avatud on ka veebiküsitlus, kus saab Viljandi arengu kohta arvamust avaldada. Küsitlus asub aadressil www.viljandi.ee/arengukava.

Tagasi üles