Põhja-Sakala vald otsib Võhma koolimaja ehitajat

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võhma uue koolimaja eskiis. Uus koolimaja tuleb märksa kompaktsem, sest olemasoleva 5000 ruutmeetri asemel hakkab koolis olema 1680 ruutmeetrit pinda.
Võhma uue koolimaja eskiis. Uus koolimaja tuleb märksa kompaktsem, sest olemasoleva 5000 ruutmeetri asemel hakkab koolis olema 1680 ruutmeetrit pinda. Foto: Kalju Kisand

Põhja-Sakala vallavalitsus kuulutas välja riigihanke Võhma kooli uue kahekordse õppehoone ehitamiseks ja vana koolihoone lammutamiseks. Lammutamine toimub kahes etapis: esmalt lammutatakse üks hoone tiib ja teises toimub õppetöö. Lammutatud hoone asemele ehitatakse uus koolihoone, mis ühendatakse olemasoleva spordihoonega. Teises etapis kolitakse lapsed uude õppehoonesse ja lammutatakse teine tiib. 

Lepingu kestus on uudisteagentuuri BNS andmetel19 kuud ning tööd peavad olema lõpetatud 2020. aasta novembri lõpuks. Hankele saab pakkumusi esitada 18. aprilli hommikuni. Sobiva pakkuja viimase kolme riigihanke algamise ajaks lõppenud majandusaasta netokäive ehitustööde valdkonnas peab olema vähemalt miljon eurot igal aastal.

Kooli ehitus maksab peaaegu kolm miljonit eurot, millest 85 protsenti on toetus tõukefondist ERDF. Põhja-Sakala vallavanem Tõnu Aavasalu lootis eelmise aasta algul, et ehitus algab möödunud sügisel, kuid tööd on edasi lükkunud. Valla ehitusspetsialist Avo Põder ütles Sakalale, et teiste hangetega on olnud tükk tegu, mistõttu jäi Võhma kooli ehitamine tagaplaanile.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles