Kelly Heinpõld püstitas Eesti noorte rekordi

Kelly Heinpõld püstitas laupäeval Eesti noorte kuulitõukerekordi. Pildil on ta koos treener Tiit Aruga.

FOTO: Erakogu

Laupäeval Tõrvas Pokardi staadionil spordiklubi Viraaž heidete seeriavõistlusel kaasa teinud Kelly Heinpõld ületas kuulitõukes kolmekilogrammise vahendiga seni kehtinud Eesti alla 16-aastaste ja Viljandimaa noorte rekordi, kui võitis võistluse tulemusega 15.41.

Seni hoidis Eesti U-16 tütarlate kuulitõuke rekordit Lisa Lannusalu, kes 2015. aastal tõukas 15.18. Viljandimaa 15- ja 16-aastaste tütarlaste rekordi omanik oli 1972. aastast Veronika Minina.

Juhendaja Tiit Aru sõnul andis Kelly Heinpõld Tõrvas peetud võistlusel oma heast võistlusvormist märku ka kettaheitesektoris, kus ta oma isiklikku rekordit värskendas. Kettaheites sai ta 750-grammise võistlusvahendiga tulemuseks 45.30.

«Vasaraheites jäi tal seekord oma isiklikust rekordist veel natuke puudu. Aga seda oleme seni ka väga vähe harjutadada saanud. Küll jõuab, suvi alles ees,» antis Tiit Aru selgitust.

Pokardi staadionil peetud võistlusel sai Kelly Heinpõld kolmekilogrammise vasaraga kirja tulemuse 54.35. Tema isiklik rekord on 38 sentimeetrit enam.

    Tagasi üles