Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Mulgi vallas said IRL ja Keskerakond ühele nõule

2 min lugemist
Ene Maaten FOTO: Elmo Riig

Kui pärast valimistulemuste avalikustamist polnud veel kindel, kas vastses Mulgi vallas enim mandaate saanud Keskerakonnale koalitsioonikohta jätkub, siis pärast eilseid läbirääkimisi piirkonnas teise tulemuse teinud Isamaa ja Res Publica Liiduga on koostööks eelkokkulepe sõlmitud.

Tellijale

Ajal, mil kahe suure vahel läbirääkimised veel käisid, tähendas Reformierakonna nimekirja esinumber ja valimistel piirkonna teise tulemuse teinud Taimo Tugi, et nemad koos valimisliiduga Ühtsed Mulgid on mõlemad oma kolme mandaadiga küll tunduvalt väiksemad, kuid muutuvad kaalukeeleks siis, kui IRL ja Keskerakond ei tee omavahel koalitsiooni. «Me sõltume sellest,» tähendas ta. Tugi lisas, et ilmselt oleks keeruline rääkida nende koalitsioonist Keskerakonnaga, sest vallakeskust soovivad nad Karksi-Nuia. 

Ühtsete Mulkide nimekirja vedanud Leo Liiber tähendas, et neid on eile õhtust saati küll ääri-veeri kombatud, kuid kõik on alles lahtine. «Mu isiklik seisukoht on, et kõige õigem oleks Keskerakonna ja IRL-i koalitsioon, sest see tagaks suhteliselt normaalse töörahu ja valla arengu,» ütles ta. 

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto