Viljandlaste väravavaht: isane loom läheb ikka võitma

Kolmapäeval Viljandi spordihoones Eesti käsipallimeistrivõistlustel Kehra esindusele võitluslikus mängus alla jäänud Viljandi HC väravavahi Rasmus Otsa sõnul jättis meeskonna mängus eelkõige soovida kaitsetegevus.

HC Kehra / Horizon Pulp & Paper alistas võõrustajad meistriliiga neljanda vooru kohtumises 31:29.

Mõlemal poolel tõusude ja mõõnade ning kohati ka ohtra tehnilise praagiga kulgenud esimest poolaega kontrollisid viljandlased ning Volodõmõr Maslaki värav vaheajavile kõlades tähistas nende 17:13 võitu. Mängu teist poolt alustasid külalised kindlamalt: nad hoidsid ohtralt oma koosseisuga varieerinud võõrustajad ligemale kuus minutit nulli peal, võrdsustasid siis seisu ja kasvatasid selle seejärel veerand tunniga korraks koguni viieväravaliseks eduks. Viljandlased suutsid küll mõõnast välja rabelda ja kaotuse viimasel mänguminutil Kristo Järve tabamusest ühe väravani kahandada, kuid võidurõõm jäi seekord kehralaste poolele.

Nagu ütles kogu kohtumise rabelevaid kamraade selja tagant jälginud Rasmus Ots, pole rahuloluks mõistagi põhjust. Ehkki pikemas perspektiivis pole saadud kaotusel veel eluliselt olulist kaalu, pole tema sõnul vastase paremust tunnistada kuigi meeldiv. «Isane loom läheb ikka võitma,» teatas ta.

Kokkuvõttes jäi Viljandi HC esiväravavaht võistkonna rünnakupoolega siiski rahule, sest 29 väravat on päris korralik saavutus. Samas nentis ta, et kaitses annab meestel igast küljest juurde panna. «Eks meil oli heitlik mäng ja peatreener oli sunnitud palju vahetuste ja asetustega katsetama.»

Viljandi HC mängijatest on vigastuse tõttu sunnitud puhkusel meeskonna seni aktiivseim väravaviskemootor Robert Lõpp. Samuti on vigastuse pärast eemal Mark Lõpp. Kolmapäeval olid koosseisust puudu ka Madis Parik ja Mikk Varik. Viimati mainitu saab veel mõnda aega kaitseväes olles omadele toeks olla võrdlemisi kaootiliselt.

«Koosseisuga meil praegu muresid jagub, samuti nagu kokkumängu ja üldise pallikäsitsemise kvaliteediga. Samas oli kolmapäeval mitu põhimeest puudu ka Kehral,» rääkis Rasmus Ots.

Võitjate poolelt oli kolmapäeval suurim väravaviskaja Kaspar Lees üheksa tabamusega. Viljandlasi hoidis resultatiivsete söötude ja tabamustega suures mängus 39-aastane Kristo Järve, kelle kontole kogunes õhtuks 11 väravat. Viljandi HC vormis näib end üha kodusemalt tundvat ka Volodõmõr Maslak. Tema viskas Kehrale seitse väravat ning panustas päris kenasti ka statistikas mitte kajastuvate tulemuslike söötudega.

Peatreenerina esimest korda Viljandi spordihoones Anija valla mehi dirigeerinud endine mängija Kaupo Liiva tõdes, et avapoolajal jättis realiseerimine soovida, ent teisel poolajal suutis võistkond väravavahi vahetuse ja kiirrünnakutega mängu tagasi tulla ning lõpuks kätte võideldud edu lõpuni hoida.

Viljandi HC peatreener Marko Koks märkis, et kahe meistriliigas saadud järjestikuse kaotuse pärast pole tarvis hädapasunat puhuda. «Hooaeg on sellises faasis, et me ei peagi veel väga teravad olema – ei füüsiliselt ega kokkumängu poolelt. Oleme iga mänguga muutunud paremaks, erandiks muidugi viimatine kohtumine Servitiga. Üldine arengupilt liigub soovitud suunas,» kõneles ta.

Peatreeneri sõnul on tähtis olla heas võitlusvalmiduses detsembris peetavaks karikavõistluste nelja tugevama turniiriks. «Ma muidugi loodan väga, et suudame sinna ikka jõuda, sest ega kandikul meile seda kohta pakuta,» lausus ta.

Tuleval nädalal peab Viljandi HC koduses spordihoones kaks kohtumist. Esmaspäeval kell 19 on ta karikavõistluste veerandfinaali esimeses mängus vastamisi Tartu Ülikooliga ja kolmapäeval meistriliigas Põlva Coopiga.