AINULT TELLIJALE

Punane kukk ajas kanad metsa ja jättis loomad lageda taeva alla

Kass võttis koha sisse perenaise õlal.

FOTO: Elmo Riig

Laupäeva pärastlõunal, kui Kolga-Jaani vallas Laashoones elav Marje Saksniit hakkas autoga Põltsamaale sõitma, haukus koer Pontšik nii, nagu ta kunagi varem haukunud polnud, ja lapsed pidid koera kinni hoidma, et ema autoga liikuma pääseks.

Nagu mõni hetk hiljem selgus, haukus Pontšik asja pärast. Nimelt märkasid lapsed, et puukuuri katus suitseb ja sellest lendab sädemeid. Ema jõudis mõnikümmend meetrit sõita, kui nägi lapsi kätega vehkimas ja karjumas. Sel ajal, kui lapsed üritasid omal jõul puukuuri kustutama hakata, helistas Marje Saksniit häirekeskusesse.

Turvakuuri talu, kus perekond Saksniit elab, asub parajas džunglis: Alam-Pedja looduskaitsealal Põltsamaa jõe ääres, kust lähima bussipeatuseni on umbes neli kilomeetrit. Esimesena jõudsid sündmuskohale koduses valves olevad Kolga-Jaani vabatahtlikud päästjad. Saksniit ütles, et tänu neile jäi ka elumaja tulest puutumata, sest mehed kastsid hoone veega üle. Lisaks tulid päästjad Viljandist ja Elvast ning kustutustööd kestsid südaööni.  

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Tagasi üles