N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandi vallutavad tänavaturud, kontserdid ja tasuta etendused

Sakala
Viljandi vallutavad tänavaturud, kontserdid ja tasuta etendused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Viljandi

Viljandi 734. sünnipäeva tähistamiseks on täna ülelinnaline tänavaturgude päev, mil igast tänavast, majaesisest ja hoovist võib saada laada- või kohvikuplats. Lisaks võib osa saada kõikjal linnas tudengite minietendustest, kontsertidest Lennukitehases ja ööpeost ametite majas. 

Performance’id

Kultuuriakadeemia etenduskunstide ja kultuurikorralduse üliõpilaste praktikum pakub täna linlastele võimalust osa saada vaimukatest minietendustest mitmel pool Viljandis. Kell 7.45 on performance Paalalinna kortermaja Lääne 6 kangialuses, kell 11 Kraavi 5 lagunenud majas, kell 12 Viljandi järve rannas, kell 13 Lennukitehases «Moraali» sildi juures, kell 17 Uueveski oja ääres, basseinidest veidi eespool, kell 18 Kõrgemäe tänaval, kell 20.30 Valuoja pargis presidentide puude juures ja kell 21 turuplatsil.

Tänavaturgude päev

Täna kella 11–16 kestab ülelinnaline tänavaturgude päev, mil igast tänavast, majaesisest ja hoovist võib saada laada- või kohvikuplats.

Kontserdid

Täna kell 15 esineb Lennukitehases helilooja, kitarrist ja multiinstrumentalist Erki Pärn­oja koos bändi ja kavaga «Efterglow». Selle kontserdiga tähistab Viljandi linn sünnipäeva ning sel puhul on kaetud tordilaud.

Täna kell 17 esineb põdragrafitiga hoovis Posti tänav 20 Eesti räpimaastiku ere ja värske tulija, luuletaja-räppar-arvaja EiK.

Täna kell 19 seab Lennukitehases instrumendid laval valmis Eeter, kelle muusikas kohtuvad sujuv, aga kriipiv ambient toorfolgi ja ajudele käiva elektroonilise võnkega. Seejärel saavad esinemisjärje Brigitta Davidjants ja Hannaliisa Uusma ehk post-romantilist elektroonilist indie-souli pakkuv HUNT. Kontserdi lõpetab VJ Kristin Pärna.

Ööpidu

Täna kell 22 algab ööpidu ametite maja kahes saalis. Ülemises saalis saab üksteise järel kuulda ja näha «ossipopile» keskendunud Mees Inci ning DJ-laua taha sätivad ennast Madis ja Eiki Nestor ning Hooligan Hamleti DJ-kooslus Rytm. Alumise diskosaali DJ-laua täidavad ametite majale kohaselt eri ametite esindajad: linnapea Ando Kiviberg, näitleja Adeele Sepp, jalgpallur Roger Teor ja muusik Kaarel Kuusk. Nimekiri täieneb ja pakub üllatusi.

Visuaalkunst

Täna kell 19 avatakse Lennukitehases disainer Tilen Sepići valguskunstiinstallatsioon «Pilved». 

Täna kell 22 loob kunstnik Kristjan Suits Jaani kiriku valgetele seintele valgus- ja heliinstallatsiooni «Viljandi klassikalises kunstis».

Pidu Pikal tänaval

Homme kell 11 kutsub liikumine «Tule õue!» Kondase keskuse ette pika hommikusöögilaua äärde, et koos einestada ja muljeid vahetada. Toidukorvi võib ise kaasa võtta, ent ka kohapeal on toidu- ja kohviletid. Meeleolu aitavad üleval hoida kohalikest melomaanidest DJ-d.

Aida perepäev

Pärimusmuusika aidas taaselustatakse täna keskpäeval traditsioon, et aida töötajad, kes nii- või naapidi on muusikaga seotud, annavad kontserdi. Aida Muusikute koosseisus on läbi aegade üles astunud paljud rahvale tuntud pärimusmuusikud. Kes on legendaarses ansamblis uued tegijad ja vanad olijad, selgub perepäeval, mis kestab kella 15-ni.

Kunstituurid

Homme kell 12 ja 13 algavad Kondase keskuse eest ekskursioonid. Võhikute kunstituuri veab Tuleviku jalgpalliklubi esindaja  Rain Tölpus, Kantrekülla ja Männimäele viib antropoloog-urbanist Jaak Sova.

Villem Varik korraldab vanalinna valetamistuuri ning vanalinna lapsed juhendavad lastetuuri lossimägedes ja vanalinnas. 

Tagasi üles