Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kasutuks muutunud reklaamkangastest valmivad Viljandis poekotid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Statoili vanadest reklaambänneritest valmib Viljandis 7000 poekotti. | FOTO: Circle K

Circle K teenindusjaamade üleminekuga uuele kaubamärgile jääb üle 3,5 kilomeetrit kangast reklaambännereid, millest valmib erivajadusega inimeste kätetööna kuni 7000 poe- ja puudekotti. Nende müügist saadav tulu läheb vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötamise toetamiseks.

Kõigi Circle K teenindus- ja automaatjaamade kangasreklaamid kogutakse kokku ja viiakse Viljandisse, kus mittetulundusühingu Töötoad abiga õmmeldakse nendest poe- ja puudekotid. Erivajadusega inimeste kätetööna valminud kotte saab osta Circle K teenindusjaamadest hinnaga 4,50 eurot ja kogu kotimüügist teenitud tulu läheb vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötegemise toetamiseks.

«Otsisime kasutuks muutunud Statoili kangasbänneritele paremat tulevikku kui hävitamine ja lõime käed mittetulundusühinguga Töötoad,» rääkis Circle K turundusjuht Diana Veigel. Puuetega inimeste kätetööna valmivad kahes mõõdus poe- ja puudekotid, mida saab kasutada suure poekotina. Diana Veigeli sõnul saab koti ostja saab kaasa teadmise, et toetab keskkonda ja erivajadusega inimest.

Mittetulundusühingu Töötoad juhatuse liikme Mati Tuuksami sõnul on omateenitud raha puudega inimesele suure tähendusega. «See pole üksnes tuntav lisa saadavatele riiklikele toetustele, vaid tõstab ka inimese enesehinnangut teadmise kaudu, et ollakse võimelised ise panustama ja seeläbi eluga paremini toime tulema,» selgitas Tuuksam. «Meil on hea meel, et Circle K sellise koostööettepanekuga meie juurde tuli. See võiks olla teistelegi eeskujuks, et kasutatud tekstiilijäätmeid ei ole vaja ära visata, vaid nendele saab anda uue elu,» lisas ta.

Mati Tuuksam / Kris Süld / Sakala

MTÜ Töötoad tegeleb sotsiaalse ettevõtlusega, mille eesmärk on lisaks vaimupuudega ja psüühikahäiretega täiskasvanutele töökohtade loomisele ka nende jätkusuutlikuna hoidmine ja arendamine.

Tagasi üles