Kasutuks muutunud reklaamkangastest valmivad Viljandis poekotid

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Statoili vanadest reklaambänneritest valmib Viljandis 7000 poekotti.
Statoili vanadest reklaambänneritest valmib Viljandis 7000 poekotti. Foto: Circle K

Circle K teenindusjaamade üleminekuga uuele kaubamärgile jääb üle 3,5 kilomeetrit kangast reklaambännereid, millest valmib erivajadusega inimeste kätetööna kuni 7000 poe- ja puudekotti. Nende müügist saadav tulu läheb vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötamise toetamiseks.

Kõigi Circle K teenindus- ja automaatjaamade kangasreklaamid kogutakse kokku ja viiakse Viljandisse, kus mittetulundusühingu Töötoad abiga õmmeldakse nendest poe- ja puudekotid. Erivajadusega inimeste kätetööna valminud kotte saab osta Circle K teenindusjaamadest hinnaga 4,50 eurot ja kogu kotimüügist teenitud tulu läheb vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötegemise toetamiseks.

«Otsisime kasutuks muutunud Statoili kangasbänneritele paremat tulevikku kui hävitamine ja lõime käed mittetulundusühinguga Töötoad,» rääkis Circle K turundusjuht Diana Veigel. Puuetega inimeste kätetööna valmivad kahes mõõdus poe- ja puudekotid, mida saab kasutada suure poekotina. Diana Veigeli sõnul saab koti ostja saab kaasa teadmise, et toetab keskkonda ja erivajadusega inimest.

Mittetulundusühingu Töötoad juhatuse liikme Mati Tuuksami sõnul on omateenitud raha puudega inimesele suure tähendusega. «See pole üksnes tuntav lisa saadavatele riiklikele toetustele, vaid tõstab ka inimese enesehinnangut teadmise kaudu, et ollakse võimelised ise panustama ja seeläbi eluga paremini toime tulema,» selgitas Tuuksam. «Meil on hea meel, et Circle K sellise koostööettepanekuga meie juurde tuli. See võiks olla teistelegi eeskujuks, et kasutatud tekstiilijäätmeid ei ole vaja ära visata, vaid nendele saab anda uue elu,» lisas ta.

Mati Tuuksam
Mati Tuuksam Foto: Kris Süld / Sakala

MTÜ Töötoad tegeleb sotsiaalse ettevõtlusega, mille eesmärk on lisaks vaimupuudega ja psüühikahäiretega täiskasvanutele töökohtade loomisele ka nende jätkusuutlikuna hoidmine ja arendamine.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles