Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Järelpeod seovad muusika arhitektuuri ja veega

FOTO: AFP / Scanpix

28-29. juuli õhtutel toimuvad Ugala Teatris pärimusmuusika festivali ametlikud järelpeod. Plejaadi DJ-de seas esinevad elava etteastega Adeele Sepp & VonKuusk ning Meister Jaan ja Silver Sepp eriprojektiga „Naelapillihullus“. Elamuse keskmeks on vee tähtsust sümboliseeriv ja kodumaise veetootja Värska Veega koostöös kerkiv installatsioon „Kosk“.

Tellijale Tellijale

Arhitektuurinstallatsioon "Kosk" lähtub peakorraldaja Heidy Purga soovist pöörata tähelepanu veele kui unikaalsele varale ja sai inspiratsiooni Ugala teatri astmelisest arhitektuurist. „Tiigi poole kalduvat maastikku tahame kasutada täies ulatuses - see peaks olema midagi suurt ja nähtavat. Alguses oli mõte lasta tiigi vesi Ugala katuselt alla voolata. Kose motiiv tundus konteksti hästi sobivat, aga reaalse veekasutuse asemel on tulemuseks õhuline ja voogav installatsioon. See seob erinevad ürituse alad kokku ja on vaadeldav nii teatrist seest kui väljast,“ kirjeldab sisu Grete Veskiväli, kes on üks installatsiooni arhitektidest.

Kaasarhitekt Eve Komp lisab: „Installatsioon asub hoone ja tiigi vahel ning jääb kindlasti oma suurusega peo keskseks elemendiks. Koos dünaamilise valgustusega on Kosk dialoogis kogu Ugala teatri välialaga. Teostamiseks oleme otsinud lihtsaid ja käepäraseid vahendeid, mida saaks hiljem taaskasutada. Põllumajandusest tuttava katteloori kui meie põhimaterjali kasutamine saab olema ettearvamatult põnev väljakutse - seda kulub üle kahe kilomeetri! Jäätmeid ei teki – kõik osad lähevad ringlusesse tagasi.“

Tagasi üles
Back