Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Festival pakub filmiprogrammi

Kino. Pilt on illustratiivne. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Pärimusmuusika festivali ilmestab sel aastal filmiprogramm, mis toob publikuni kolm eriilmelist ekraaniteost välis- ja kodumaalt. Linalugusid näeb reedel ja laupäeval Sakala keskuse suures saalis koostöös PÖFF-i Tartu armastusfilmide festivaliga tARTuFF. Publikul avaneb võimalus uurida filmide telgitaguste kohta tegijatelt endilt.

Kohal on filmidega seotud isikud, kellega saab enne ja pärast teose nägemist vestelda. Filmi «The Listen Project» seansi juhatab sisse režissöör Garry Bassin ning filmi «Paabel X» kontrabassist ja produtsent Tanel Kadalipp.

Garry Bassin on üle seitsme aasta filminud vähemalt 20 riigi muusikalist kultuurimaastikku, kokku hindab ta oma meeskonnal olevat tuhandetes tundides videomaterjali. «The Listen Project» on dokumentaalsari, millest Bassin on hoolikalt välja valinud kõnekamad seigad ning need kokku teinud üheks 75-minutiliseks filmiks. «Dance Paths» on Rootsi ja Poola koostööprojekt, mis otsib kahe kultuuri sarnasusi ja erinevusi nii muusikas kui igapäevaelus. «Paabel X» on kontsertsalvestis pärimusmuusika lipulaeva, ansambli Paabel viimasest avalikust esinemisest pärimusmuusika aidas 2017. aasta kevadel.

Reedel kell 12 linastub USA ja Jaapani koostööprojekt «The Listen Project», laupäeval kell 12 Rootsi ja Poola ühine looming «Dance Paths» ning kell 14 ansambli Paabel film «Paabel X». Pilet kõikidele seanssidele maksab 3 eurot, festivali pass tagab tasuta sissepääsu.

Tagasi üles
Back