N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii ja video. Isegi president lubas uut ja vana teha

Galerii ja video. Isegi president lubas uut ja vana teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ehkki 24. ja 25. Viljandi pärimusmuusika festivali vahel sai Eesti endale uue presidendi, oli avamispeol kõik vanaviisi - riigipea oli kohal ning pidas väikese kõne.
 

Lavaks kohandatud Kaevumäe kaevult rahva poole pöördunud Kersti Kaljulaid soovitas pidulistel lähtuda tänavuse folgi juhtmõttest, mis kutsub aus pidama vana ning looma uut: "Teeme üksteisele uut ja vana!" President rõhutas rahvamuusika tähtsust ning tõdes, et rahvuslus ja avatus pole vastandid, vaid tähendavad sama.

Linna võtme andis folgikorraldajatele seekord üle volikogu esimees Tiit Jürmann, kes on mitu aastat ka ise peotegijate meeskonnas olnud. Võtme vastuvõtjaks oli programmipealik ja Eesti pärimusmuusika keskuse juht Tarmo Noormaa, kuid au festival avatuks kuulutada jäi selle algatajale ja pealikule ning Viljandi linnapeale Ando Kivibergile.

Tagasi üles