N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Folgileht. Passiomanikul tuleb sisekontserdile osta lisapilet

Greete Palgi
, reporter
Folgileht. Passiomanikul tuleb sisekontserdile osta lisapilet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Festivali passi eest saadav käepael igale kontserdile tasuta sissepääsu ei taga.
Festivali passi eest saadav käepael igale kontserdile tasuta sissepääsu ei taga. Foto: Elmo Riig

Teist aastat tuleb Viljandi pärimusmuusika festivali passi omanikel Ugala teatris ja pärimusmuusika aidas antavatele kontsertidele pääsemiseks soetada 2-eurone lisapilet.

Viljandi pärimusmuusika folgi piletimüügipealik Laidi Sergejeva selgitas, et otsus võeti eelmisel aastal vastu selleks, et kontserdirahu ei saaks häiritud, igal inimesel oleks kindel koht ja keegi ei peaks järjekorras ootama, et kas saalis kohti on või ei.

Kaks eurot on hinnaks pandud aga seetõttu, et inimene ei teeks otsust niisama. «50-sendise pileti ostaks inimene niisama, mõtlemata, kas ta kindlasti läheb kohale. Siis võib koht raisku minna palju lihtsamalt. 2-eurose piletiga mõtleb inimene läbi, kas ta soovib kontserti kuulata või mitte,» selgitas Sergejeva.

Passi hinda selle arvelt ei langetatud. «Pass on võrreldes teiste festivalide passidega niigi soodne. Me ei ole hinda väga palju tõstnud just sellepärast, et meie publik oleks võimeline seda ostma ja nautima. 10 eurot viie sisekontserdi pealt ei ole väga suur lisatasu,» leidis Sergejeva. «Passiomanik käib pigem välikontsertidel ja liigub festivalialal pidevalt ringi,» lisas ta.

Eelmise aasta põhjal olevat tagasiside piletimüügipealiku sõnul vaid positiivne olnud. «Kõik olid tänulikud, et koha saab endale kindlustada juba eelmüügist piletit ostes. Inimesed ei pea kiirustama ja trügima,» rääkis Sergejeva. «Kontserdid olevat kuulajatele väga palju meeldivamad olnud, seetõttu jätkasimegi sellist süsteemi. Saatsime klientidele selle kohta ka uudiskirja.»

Eelmisel aastal müüdi Sergejeva sõnul umbes 25 000 piletit. Mullune piletimüük ületas üle-eelmist ja senine eelmüük näitab, et võib oodata sama palju publikut kui eelmisel aastal.

Märksõnad
Tagasi üles