Esimesed folgitelgid hakkavad kerkima esmaspäeval

Festivaliala ehitus algab igal aastal vähemalt neli päeva enne avakontserdi algust. Nii on see ka tänavu, kui esmaspäeval hakatakse paigaldama nii telke, lavasid kui piirdeaedu.

FOTO: Elmo Riig

Pühapäeva õhtul pannakse Viljandi Vabaduse plats autodele kinni ning juba esmaspäeval hakkab sinna kerkima folgifestivali pääsla.

«Eks meie kõige tihedamad ehitamise päevad ongi esmaspäevast kolmapäevani,» selgitas pärimusmuusika festivali programmipealik Tarmo Noormaa. Nagu eelmiselgi aastal kerkivad Vabaduse platsile piletimüügitelgid. «Tänavu tulevad need varasemast ägedamad,» lubas Noormaa. «Need on teistmoodi telgid ja näevad kihvtimad välja.»

Telkide püstitamisega samal ajal algab ka festivali ala piiramine ehk pärimeetri ehitus. «See on enam-vähem samas mahus nagu varasematel aastatel, vaid lauluväljaku juures lahendame asja pisut teisiti kui mullu,» rääkis programmijuht.

Lauluväljakule kolib tänavu festivali ööklubi, mida aastaid pole olnud, kuid publiku suur huvi selle vastu on püsinud. Nii kerkib uue nädala hakul lauluväljakule täiesti uutmoodi lava, millel saab esineda kahele poole. Päeval on esinejad näoga pinkide poole ja lauluväljak on kasutuses n-ö rohelise lavana, kus astuvad üles alles alustavad pärimusmuusikud. Öised esinejad keeravad aga näo laulukaare poole ja kogu lauluväljaku astmestikust ja selle esisest platsist saab ööklubi.

Lavade ehitamine algab Kirsimäel ja Kaevumäel juba esmaspäeval.

Neljapäeval algava festivali piletimüük on kulgenud Noormaa kinnitusel veelgi paremini kui mullu. «Ka eelmisel aastal läks see väga edukalt,» lisas ta. Festivalipassid on ammu läbi müüdud ning tõenäoliselt lõpevad neljapäevaks ka reede ja laupäeva päevapiletid. «Oleme selle üle väga uhked, et meie külalised usaldavad meid ja ostavad piletid pikka aega ette ära,» lisas Noormaa.

Viljandi folgifestivalina tuntud peol, mis algab neljapäeval ja kestab neli päeva, osaleb hinnanguliselt 20 000 inimest.

LIIKLUS

Neljapäeval algava festivali tõttu suletakse esimesed tänavad liikluseks juba pühapäeva hilisõhtul.

• 23. juuli kella 22-st kuni 31. juuli kella 19-ni on suletud Vabaduse plats, Tasuja puiestee, Talli tänav, Vaksali tänavalt Viljandi mõisa juurde viiv tee, Viljandi spordikeskuse parkla, Kaalu tänav 1 ja 3 vaheline parkla, Väike-Turu tänav 3 hoov, Sakala keskuse hoov ning viis parkimiskohta Oru tänaval.

• 27.–30. juulini on kella 14-st kuni hilisõhtuni suletud Turu tänav Tallinna ja Kaalu tänava vahel.

• 27. juulil kella 16–23.30, 28. ja 29. juulil kella 13–23.30 ja 30. juulil kella 13–19.30 on suletud Väike-Turu tänav.

• 27. juulil kella 12.30–12.50 on festivali avarongkäigu ajaks suletud Tallinna tänava Jakobsoni ja Kauba tänava vaheline lõik.

Allikas: korraldajad

Tagasi üles