DJ ei karda enam torupilliga ühte ruumi kahekesi jääda

Eesti pärimusmuusikafestivalide järelpidudel ja ööklubides üles astunud duo JuJu (Cätlin Mägi ja Erki Pruul) eesmärk on tuua tantsupõrandale klubimuusikale omane bass ja rütm, aga segada seda suure koguse juurte ja pärimusega. FOTO: Rene Altrov

Täna Viljandi pärimusmuusika aidas elektroonilise pärimusmuusika festivalil esinev Ju-Ju on pärimusmuusik Cätlin Mägi ja DJ Erki Pruuli koostöös sündiv folkdisko süntees, kus stiili-, žanri- ja ajastupiire ei tunta.

Tellijale Tellijale

Erki Pruul, mida elektrooniline pärimusmuusika aastal 2017 tähendab? Mingis mõttes kasutavad elektroonikat ju kõik pärimuskollektiivid?

Muidugi. Aga minu arust on vahe, kuidas seda kasutada. Kui näiteks kandlemängu võimendamiseks või arvutiga salvestamiseks, siis seda kohe elektrooniliseks nimetada ei saa. Kui aga mängu tulevad luuperid, efektiplokid ja sämplerid ning need leiavad ka kõrvaga kuuldavat kasutust, siis seda võiks juba elektrooniliseks kutsuda küll. Oluline on veel märkida, et kannel ise ei ole muidugi automaatne garantii, mis muusika pärimuslikuks muudab. Lugu peab seda olema või vähemalt peab see olema pärimusmuusikast mõjutatud. Kandle ja luuperiga esitatud Kuldse Trio kaverid näiteks ei ole elektrooniline pärimusmuusika.

19.01.2022 20.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto