N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paabeli viimane kontsert oli väga menukas

Paabeli viimane kontsert oli väga menukas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eile õhtul pärimusmuusika aidas peetud Paabeli viimane kontsert oli täissaalile tõeline elamus.

Paabel kandis  õhtu jooksul pärimusmuusika aida suures saalis ette põhjaliku läbilõike oma loomingust. Kuulda sai lemmiklugusid igalt albumilt ja ka seni avaldamata materjali. Eriliste lavalahenduste ja läbikomponeeritud valguskujunduse toel naasis lisaks praegusele muusikute kvintetile lavale asutajakoosseisu kitarrist Erko Niit. Samuti liitus kavaga meeskoor, kellega esitati palasid "Meesteväe" kavast. Paabelit käis laval toetamas ka ansambel Setod. 
 
Kontsert oli retrospektiivse videomaterjaliga põimitud emotsionaalseks ja meeldejäävaks kahe ja poole tunniseks muusikasündmuseks, millega kümme aastat tegutsenud ansambel viimsele teele saadeti.

2007. aastal nägi Viljandi kultuuriakadeemias ilmavalgust viiest sõbrast (Sandra Sillamaa, Arno Tamm, Erko Niit, Tanel Kadalipp ja Tõnu Tubli) koosnev muusikaline punt, kelle ühiseks eesmärgiks oli segada eesti pärimusmuusikat kaasaegse helikeelega. Nii sündis Paabel. 10 aastat hiljem oli ansambel oma praeguses koosseisus otsustanud, et on aeg bändi tegevusele väärikas lõpp teha, ja andis  oma viimase kontserdi. Eile astusid lavale Arno Tamm (laul, akustiline kitarr), Sandra Vabarna (Eesti torupill, sopransaksofon, parmupillid, viled, kellamäng, laul), Tõnu Tubli (löökriistad, laul), Tanel Kadalipp (kontrabass, laul) ja Erko Niit (elektrikitarr, laul). 

Tagasi üles