N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NÄDALA PUNT. Head teed, pärimus­fusiooni lipulaev!

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
NÄDALA PUNT. Head teed, pärimus­fusiooni lipulaev!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Marko Saarm

Kümme aastat tagasi alustas tegevust viiest sõbrast koosnev bänd, kes hakkas end reklaamima Eesti pärimusfusiooni lipulaevana. Toona oli aeg veel selline, et folk- ja džässmuusika kokkusegamine kutsus esile ortodokssemate rahvamuusikute pahameele.

Iga praegune gümnaasiumiealine teab, mis punt on Trad.Attack!. Aga viimastel aastatel üksnes mõne kontserdi andnud Paabeli hiilgeaeg oli kardetavasti nii-öelda enne nende aega, olgugi et alles viis aastat tagasi, kui too bänd tegi etnomuusika auhindade jagamisel puhta töö.

Nende kahe kollektiivi lugu ei saa teineteisest lahutada. Ilma Paabelita ei oleks ka Trad.Attack!-i. 

Paabel ei olnud küll epohhi loov, kuid mängis Eesti nüüdisaegse etnomuusika kujunemisel ja esilekerkimisel tähtsat rolli. Teadjad märgivad, et Paabel tõi sellesse muusikažanri tublisti juurde nautlevat joont.

Ent iga asi saab ükskord otsa ja heale asjale on viisakas joon korralikult alla tõmmata. Just seda Paabel täna Viljandi pärimusmuusika aidas teebki.

Märksõnad
Tagasi üles