Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tänasest saab taotleda madalapalgaliste tulumaksutagastust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: ELMO RIIG/SAKALA

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk teatas, et tänasest 31. märtsini on väiksema sissetulekuga inimestel võimalik maksu- ja tolliametist küsida tagasi osa tulumaksust ja prognoositavalt peaks mais jõudma raha kontodele.

Aivar Kokk | FOTO: Erakogu

Kokk ütles, et tagastust saab taotleda ligi 100 000 töötajat, kes teenisid aastas kokku alla 7818 euro ehk keskmiselt alla 651 euro kuus brutopalka. «Tagasi on võimalik saada minimaalselt 1 euro kuni maksimaalselt 709 eurot, mida saavad need, kelle brutopalk oli 2016. aastal 480 eurot. Selleks tuleb maksu- ja tolliameti kodulehel või teenindusbüroos täita taotlus,» rääkis ta.

Isamaa ja Res Publica Liidu poliitiku selgitust mööda on tagasimakse suurus sõltuvuses eelmisel aastal teenitud sissetulekust ja töötatud kuude arvust. Et tagasimakse ei saa olla suurem kui tasutud tulumaks, saavad väiksema tagasimakse need, kes on saanud rakendada muid maksuvabastusi, näiteks eluasemelaenu intressilt, annetustelt, koolituskuludelt, samuti teise lapse maksuvaba tulu jms. Seetõttu on iga inimese tagasimakse erinev.

«IRL-i tagasimakse idee sisu on, et riik ei peaks võtma tulumaksu neilt töötavatelt inimestelt, kellel on madala palgaga niigi keeruline toime tulla. See raha jõuab osalt tagasi tarbimisse ja elavdab sellega Eesti majandust. Loomulikult vähendab madalama palgaga töötavate inimeste sissetulekute kasv ka vaesust ja ebavõrdsust,» rääkis Kokk.

Lõpetuseks tuletab riigikogu majanduskomisjoni esimees meelde, et järgmisel aastal astutakse samm edasi ning kuni 1200-eurose töötasu korral on 500 eurot maksuvaba.

Tagasi üles