Kodanike vihjete abil kõrvaldati Viljandimaal roolist 54 joobes juhti

Politsei.

FOTO: Marko Saarm

​Eelmisel aastal tabas politsei Lõuna-Eesti teedel 2049 joobes juhti, kellest viiendik avastati tähelepanelike kaasliiklejate abiga.

Tellijale

Politsei on tänulik kõigile, kes joobes juhtidest teada annavad ning sellega liiklusturvalisust suurendavad. «Eriti tänulikud oleme neile teatajatele, kel on võimalik joobekahtlusega juhile järele sõita ning tema liikumissuunda politseile täpsemalt kirjeldada. Seda eriti linnades, kus sõidukijuht võib reageerivale patrullile märkamatuks jääda või kitsale kõrvaltänavale põigates tahtlikult end varjata,» selgitas Lõuna prefektuuri patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel.

«Kui laekub teade joobekahtlusega juhist, võtame seda väga tõsiselt ja püüame igal juhul ta tabada. Seda enam et nendele vihjetele reageerides tabame enamasti just kõige ohtlikumaid ehk raskes joobes autojuhte. Kaasliiklejate teateid joobekahtlusega juhtidest laekub tasapisi aina enam ning see näitab veelgi jõulisemat sallimatuse kasvu liiklust ohustavate joobes juhtide vastu,» kõneles politseijuht.

Tagasi üles