Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Juhtkiri. Edasi ei vii

1 min lugemist
Sakala logo FOTO: «Sakala»

Ettevõtlusminister Liisa Oviiri tahtel sündinud otsus kutsuda tagasi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juht Hanno Tomberg on halvasti argumenteeritud. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist pärinevas etteheidete nimekirjas on vähemalt üks ettekääne, mida seal ei tohiks olla, ning puudu asju, mis võiksid selle asemel kirja pandud olla.

Tellijale

Nagu eile selgus, ei vasta nimekirjas sisalduv väide, nagu sooviks Eesti esitluskanal e-Estonia Showroom EAS-i koosseisust eralduda, lihtsalt tõele. Osaühingut Ermamaa puudutavas punktis räägitakse aga kiirustades langetatud otsusest ning sellega tekitatud mainekahjust, aga mitte näiteks sellest, et Ärma talu saagas on EAS avalikkust kas tahtlikult või tahtmatult eksitanud. Näiteks siis, kui Hanno Tomberg teatas pärast auditite avalikustamist, et EAS ootab Euroopa Komisjoni otsust. Nagu veidi hiljem teatavaks sai, on äriühingutele euroraha jagamise ja ka tagasinõudmise otsused liikmesriikide siseasi. Tekib küsimus, kas üldsusele valetati või ei teatud asutuses, mis saab edasi.

Selle üle, kas lahtilaskmine on Hanno Tombergi suhtes ülekohtune, on võimalik vaielda. Selge on aga see, et niisugune otsus ei vii meid kuidagi edasi olukorra katalüsaatoriks olnud Ärma talu loos. EAS-i juhi väljavahetamine ei anna avalikkusele seletusi, mida seni on tulutult oodatud. Endiselt ei ole ammendavalt selgitatud, miks otsustati Ermamaalt tagasi nõuda vaid kümme protsenti toetusest. Nagu Sakala on varemgi tõdenud: meile-tundus-et-stiilis põhjendused ei ole piisavad.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto