Viljandi muuseumi sõbrad tegid kooskäimise plaane

Margus Haav
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Muuseumi direktor Jaak Pihlak (keskel) kinnitas, et koos sõpradega seistakse hea sidemete tihendamise eest kõigi Viljandimaa ajaloost huvituvate ühenduste, koolide ja teiste asutuste vahel. Paremal juhatusse valitud Tiina Tafenau.
Muuseumi direktor Jaak Pihlak (keskel) kinnitas, et koos sõpradega seistakse hea sidemete tihendamise eest kõigi Viljandimaa ajaloost huvituvate ühenduste, koolide ja teiste asutuste vahel. Paremal juhatusse valitud Tiina Tafenau. Foto: Elmo Riig / Sakala

Möödunud reede õhtupoolikul kogunes Viljandi muuseumi raamatukogu saali 15 rõõmsameelset ajaloohuvilist inimest mõttega asutada Viljandi muuseumi sõprade selts.

Muuseumi sõbrad leiavad, et mõistlik on koondada kõik maakonnas ja ka kaugemal elavad ja tegutsevad inimesed, keda huvitab Viljandimaa ajalugu.
Organiseeritud sõpruskond

Muuseumi nõukogu esimehe Tõnis Kortsu hinnangul on selts väga hea koostöövorm.
«See ühendab inimesi, kes käivad koos vabatahtlikult ja konkreetse huvi alusel,» selgitas ta. «Muuseum on Viljandile sama oluline nagu raamatukogu, teater, pärimusmuusika ait ja kultuuriakadeemia.»

Korts lisas, et väikelinnas pole pealegi huvilistel palju kooskäimiskohti. Esialgu jäi selts küll ametlikult moodustamata, kuid sellest hoolimata otsustati kohtuda vähemalt kuus korda aastas.

«Vaatame, kuidas see praktikas arenema hakkab,» lisas Korts. «Vajaduse korral vormistame seltsi ametlikult mittetulundusühinguna.»

Mõlemad võidavad

Muuseumi sõbrad peavad tähtsaks propageerida muuseumi ja selle tegevust, teha senisest paremat koostööd maakonna ajaloo uurimises, toetata huvilisi, kes koguvad infot Viljandimaa vähem tuntud ajaloosündmuste ja inimeste kohta, ning olla abiks Viljandimaa ettevõtete ja asutuste ajalugude koostamisel.

«Sõbrad saavad meid abistada museaalide süsteemses kogumises,» selgitas muuseumi direktor Jaak Pihlak. Ühtlasi saavad sõbrad tema sõnul aidata museaalide kohta käiva info osas, näiteks vanadel fotodel olevate isikute, paikade ja sündmuste tuvastamisel ning neisse selguse toomisel.

«Ajaloo- ja muuseumihuvilistel inimestel on vaja omavahel kokku saada,» kinnitas suguvõsauurija Tiina Tafenau. Ta on muuseumilt oma töös tihti nõu saanud ning teisest küljest on ka muuseumil tema materjalid tihti marjaks ära kulunud.

Jaak Pihlak lisas, et sõbrad saavad kaasa lüüa Viljandimaa ajaloost kirjutatu kohta loodava andmebaasi ja teemakohaste kogumike koostamises.

Head mõtted teoks

«Muuseum saaks meid kindlasti harida,» lausus Tiina Tafenau koostöövõimaluste kohta. «Meie saame aidata omalt poolt muuseumile materjale koguda. Kui tekib hea mõte ja keegi sind selle elluviimises toetab, siis asi ju toimib.»

Nii on lähemas tulevikus plaanis välja kuulutada mälestuste kirjutamise võistlus.

«Kirjutamata on mitu teemat, näiteks ühe tänava mälestused nii oma majast kui naabritest,» rääkis Tafenau. «See on väga hea idee, mis tuleks varsti ära teha. Muuseumil on juba väga head materjali, mida saab näidisena kasutada. Sealt need ideed tulevadki!»

Järgmine kokkusaamine on 2. märtsil kell 16 Viljandi muuseumi lugemissaalis ning sinna on oodatud kõik ajaloohuvilised ja muuseumisõbrad.

SELTS

Muuseumi sõpradele pakub kooskäimiseks peavarju Viljandi muuseum.
• Plaanis on korraldada teemakohaseid ettekandeõhtud, kus esineksid huvitavatel teemadel inimesed Viljandimaalt ja kaugemalt.
• Suvel on kavas ühine väljasõit maakonna ajalooliselt põnevatesse paikadesse.
• Heade mõtete elluviimiseks valiti üheks aastaks kolmeliikmeline juhatus koosseisus Lea Elias, Tiina Tafenau ja Heiki Raudla.
Allikas: Viljandi muuseum

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles