Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Cleveron mõtleb tehase laiendamisele

1 min lugemist
Cleveron tehas Viljandi linnas FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi Männimäe tööstuspiirkonna servas pakiautomaate tootev osaühing Cleveron esitas eelmisel nädalal linnavalitsusele avalduse sooviga alustada oma kinnistul uut detailplaneeringut. Eesmärk on ette valmistada paberid tehase võimalikuks leienduseks.

Tellijale

Ettevõtte juht ja omanik Arno Kütt rõhutas, et praegu on üksnes planeerimise faas, nii et detailplaneeringu algatamine ei tähenda veel kindlat plaani lähiajal kopp maasse lüüa. «Arutame, milline võiks olla suuremate mahtude puhul meie tootmislogistika. Reaalsed ehitusotsused sõltuvad juba sellest, kas ja milliseid tellimusi õnnestub saada. Neis asjus on otsad esialgu lahti,» rääkis ta.

Mullu sügisel sõlmis Cleveron koostöölepingu USA ettevõttega Bell and Howell, kes muu hulgas loob suurtele postifirmadele tarvilikke tehnilisi lahendusi ning varustab neid näiteks sortimisliinide ja tarkvaraga. Kui kahe firma lepingus sõnastatud eesmärgid peaksid loodetud kujul vilja kandma, on Cleveron valmis viie aasta jooksul Ameerikasse müüma umbes 15 000 kõrgtehnoloogilist robotpakiautomaati.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto