Tiit Kurvits on Viljandimaa väikestes koolides töötanud peaaegu 30 aastat. Nüüd asub ta siinse piirkonna ühe hinnatuma suure põhikooli etteotsa.

FOTO: Merily Šmidt

Viljandi linnavalitsus kinnitas eile Jakobsoni kooli direktoriks kaks kümnendit väikest Leie põhikooli tüürinud Tiit Kurvitsa.

Tellijale Tellijale

Vältimatu tarvidus leida Jakobsoni koolile uus juht tekkis pärast seda, kui selle õppeasutuse pikaaegne direktor Eero Järvekülg oli sattunud hoolekogu kriitika alla ning otsustanud pärast mitmekuist avalikku poriloopimist lahkumisavalduse lauale panna. Seda hoolimata tõigast, et veidi varem olid õpilaste vanemad suurel üldkoosolekul talle igakülgset toetust avaldanud ning nõudnud hoopis hoolekogu taandumist.

Linnapea Ando Kiviberg möönis, et uue direktori väljavalimine polnud lihtne ülesanne, sest tugevaid kandidaate oli mitu. Vestlusvooru kutsuti seitse inimest ning lõpliku valiku tegemiseks sõeluti neid koguni kolmes voorus. «Lõpuks jõudsime üksmeelele, et Tiit Kurvitsal on kõige paremad eeldused maakonna üht tuntumat ja hinnatumat põhikooli edukalt edasi vedada. Need, kes Viljandimaa koolielu köögipoolt hästi tunnevad, iseloomustasid teda kui head kollektiivi hoidjat. Pealegi jättis ta vestlusel tasakaaluka ja konstruktiivse mulje,» rääkis Kiviberg.