Karl Roosna FOTO: Marko Saarm / Sakala

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas esimese poolaasta riiklike spordistipendiumide saajad ning ainsa Viljandimaa sportlasena on nende seas neljapäeval 18-aastaseks saanud käsipallur Karl Roosna.

72 sportlase vahel läheb jagamisele 62 160 eurot. Enamik neist saab poolaasta peale stipendiumina 840 eurot, neljale sportlasele otsustati määrata kõrgendatud stipendium, 1260 eurot.

Raha saavad täiskasvanute klassis võistlevad edukad sportlased, kellel on reaalne võimalus 2015. aastal täita Rio de Janeiro olümpianorm ja kvalifitseeruda 2016. aasta olümpiamängudele või kes on seda juba teinud. Kõrgendatud stipendium otsustati määrata Martin Loole, Karl-Martin Rammole, Ingrid Puustale ja Katrina Lehisele.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 122 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide eraldatud toetusi, et tagada eri toetuste jõudmine võimalikult suure sportlaste ringini.

Riikliku spordistipendiumi saavad aerutajad Kaarel Alupere, Kaspar Sula ja Joosep Karlson, allveesportlane Jelena Smirnova, golfimängija Egeti Liiv, jalgratturid Martin Loo, Liisi Rist ja Kärolin Varblane, judokad Grigori Minaškin ja Juhan Mettis, jõutõstja Alex-Edward Raus, karatekad Li Lirisman ja Daniel Rodionov, kergejõustiklased Rain Kask, Magnus Kirt, Taavi Tšernjavski, Tanel Laanmäe, Kaarel Jõeväli, Kairit Olenko, Emilija Manninen, Jüri Bergmann ja Sirly Tiik, kulturismi ja fitnessi sportlased Endla Vaher ja Rain Kuusnõmm, korvpallur Kadri-Ann Lass, käsipallur Karl Roosna, laskesuusatajad Rene Zahkna, Tuuli Tomingas ja Regina Oja, laskesportlased Ljudmila Kortšagina, Jelena Potaševa, Reino Velleste ja Cassandra Krass, maadleja Anastassia Krasnova, maletajad Ottomar Ladva ja Mai Narva, motosportlane Erki Kahro, rattaorienteerujad Lauri Malsroos ja Margus Hallik, poksija Rain Karlson, purjetajad Karl-Martin Rammo, Ingrid Puusta, Vaiko Vooremaa, Jakob Haud, Julius Henrik Tarand ja Kevin Grass, saalihokimängija Mihkel Tasa, sulgpallurid Raul Must ja Kati Tolmoff, suusatajad Tatjana Mannima ja Peeter Kümmel, sõudjad Joosep Laos ja Geir Suursild, tehnikasportlane Mart Sepp, tennisistid Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp, triatleet Kaidi Kivioja, iluuisutajad Taavi Rand ja Irina Štork, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Martti Aljand, Martin Liivamägi, Martin Allikvee, Pjotr Degtjarjov, Kardo Ploomipuu ja Elisabeth Egel, veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, vehklejad Katrina Lehis, Ruslan Eskov ja Peeter Turnau, vibulaskja Reena Pärnat ning iluvõimleja Olga Bogdanova.